„Cizinec chtěl vyhlédnutou motorku koupit svému synovi. Dle jeho slov se mu velmi líbila. Po první návštěvě u prodávajícího nad koupí váhal proto, že stroj nebyl úplně v pořádku. Když si ji přijel prohlédnout podruhé, údajně už měl v kapse nachystaných šedesát tisíc korun,“ prozradila mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Kupující podle ní proto majitele požádal o další projížďku. Aby zahřál motor, rozjel motorku až na hlavní silniční tah, kde mu jak sám uvedl, opět „chcípl“ motor.

I přesto, že měl motorku půjčenou jen na dobré slovo majitele, nechal ji údajně ležet v příkopu a odjel se svojí přítelkyní domů. Později u výslechu uvedl, že ho naštval jak majitel, tak i to, že motorka nebyla v perfektním stavu.

„Předpokládal, že si pro ni muž ze Slavkova přijede. Ta se ale v příkopu nenašla a záhadně zmizela. Nicméně pětatřicetiletý muž se nabídl, že majiteli motorku zaplatí, i když ji prý neukradl. Zřejmě ho kromě spravedlnosti dohnalo i špatné svědomí,“ doplnila Milena Šabatová. Za krádež hrozí viníkovi až pětiletý pobyt za mřížemi.