„Kriminalisté jej na základě důkazů viní z toho, že minimálně od léta roku 2010 do současnosti prodával a dával pervitin lidem v Uherském Hradišti a jeho okolí. Pětatřicetiletý muž kriminalistům navíc doznal, že sám tuto drogu už šestnáct let užívá, v poslední době každodenně," informoval policejní mluvčí v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Výslech u kriminalistů zabývající se hospodářskými trestnými činy se týkal obvinění z podvodů, kterých se dopustil díky ukradenému občanskému průkazu. Měl ho ukrást v létě roku 2011 svému známému, který jej nechal u sebe přespat.

„Následně si na jeho osobní údaje vzal půjčku tři tisíce korun, kterou nesplácel. Ve stejnou dobu také prostřednictvím internetu podvodně uzavřel se dvěma telefonickými společnostmi smlouvy, kde jako objednavatel vystupoval právě jeho známý," sdělil Aleš Mergental.

Získal tak dva telefony a uzavřel paušální smlouvy. Nic z toho samozřejmě neplatil. Složenky a výzvy k uhrazení dluhu ale začaly chodit okradenému známému, který až v tomto momentu oznámil krádež průkazu a podezření na podvod.

„Celková škoda způsobená telefonickým společnostem dosáhla pětadvaceti tisíc korun," uvedl policejní mluvčí. Kriminalisté Hradišťana obvinili ze spáchání trestného činu podvodu, za který mu hrozí až dva roky vězení. Obviněný muž byl stíhán za spáchání jiných podvodů už v minulosti.

Sérii výslechů ukončilo obvinění z krádeže dvou bonsaí. Na to, že ke krádeži došlo, zjistili sami všímaví kriminalisté při operativním pátrání. Jejich původní majitel krádež neoznamoval. Podezřelý muž je jedné loňské noci ukradl z venkovního prostoru prodejny. Činem způsobil škodu jedenáct tisíc korun.

Jejich prodejem dalšímu člověku si přišel na dva a půl tisíce. Za spáchání trestného činu krádeže zákon ukládá až dva roky vězení. Obě bonsaje tak putují zpět k majiteli.