„Notně opilá žena přišla ten den spolu se svými známými na čerpací stanici v Kunovicích. A protože byli zjevně opilí, požádal je zaměstnanec, aby prostor z bezpečnostních důvodů opustili. To se ženě nelíbilo, začala muži vulgárně nadávat také ho fyzicky napadat," popsala mluvčí uherskohradišťských policistů Milena Šabatová.

Než na místo dorazila policie, žena zaměstnance poškrábala a roztrhla mu tričko. Po příjezdu hlídky se opilá žena potácela u čerpacích stojanů, kde se pohybovala auta, policisté ji proto vyzvali, aby prostor opustila.

„Žena zničehonic udeřila policistu pěstí do oka a ve svém útoku chtěla pokračovat dál. V tom jí ale zabránil druhý policista, který ženu pomocí hmatů a chvatů zpacifikoval," doplnila Milena Šabatová.

Výtržnici, která nadýchala 2,5 promile alkoholu, převezli na policejní oddělení, odkud posléze putovala do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Nyní jí za přečin násilí proti úřední osobě a výtržnictví hrozí čtyři roky vězení.

Incident měl na čerpací stanici ještě dohru. Asi po dvou hodinách na místě policisté zadrželi jednatřicetiletého muže, který se označoval za přítele zadržené ženy.

„Častoval zaměstnance sprostými výrazy a vyhrožoval fyzickým útokem. Ve svém agresivním chování pokračoval i po příjezdu policistů. Proto donucovací prostředky a těsnost pout pocítil i on," nechala se slyšet policejní mluvčí. Muže propustili ještě téhož dne na svobodu, za přestupek proti občanskému soužití a proti veřejnému pořádku mu však hrozí pokuta až do výše dvaceti tisíc korun.