Ta před několika dny uprchla z výchovného ústavu pro mládež v Janštejně, kde je umístěna od první poloviny loňského roku. Celostátní pátrání po ní bylo vyhlášeno v pondělí 12. března, když se nevrátila z povolené vycházky.

„Dívka je vysoká 150 centimetrů, hubené postavy. Má hnědé oči a obarvené hnědé vlasy, které nosí rovné, středně dlouhé. Má znaménko pod levým kolenem - růžová skvrna (cca 10 cm),“ uvedla popis dívky krajská tisková mluvčí Jana Kroutilová.

Podle ní má pohřešovaná zhojené jizvy na levém předloktí a na levé ruce u palce má tetování.

„Přibližně dva centimetry velké písmeno Š. Při odchodu měla na sobě oblečenou modrou zimní bundu a pod ní bundu červené barvy, tmavě zelené kalhoty a hnědé boty. U sebe nosí černý vak s nápisem ADIDAS,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté také prověřují v současné době získaný poznatek, že by se pohřešovaná dívka mohla pohybovat na území města Brna, také by se mohla nacházet ve Zlíně, kde má bydliště.

„Žádáme občany, kteří mají informace o tom, kde se pohřešovaná dívka v současné době nachází nebo pohybuje, aby se policistům přihlásili na tísňové lince 158,“ vyzývá za policii Jana Kroutilová.