Zlínská městská policie přijala několik oznámení na tísňovou linku. V nich svědci uváděli, že dotyčný muž ohrožuje občany dlouhým nožem na ulici Vršavská.

„Vzhledem k závažnosti oznámeného incidentu byla na místo ihned vyslána hlídka Rychlé operativní jednotky, která je důkladně vycvičena pro vedení služebního zákroku vůči ozbrojenému pachateli,“ uvedl zástupce ředitele zlínské Městské policie Pavel Janík.

Strážníci v prostoru před barem U zdi skutečně nalezli muže odpovídajícího popisu, který před příjezdem hlídky odhodil neznámý předmět do křovinatého porostu.

„Hlídka zjistila, že se jedná o třiadvacetiletého občana Slovenské republiky, jehož jméno figuruje v databázi osob hledaných republikovou policií. K odhozené věci dotyčný uvedl, že se skutečně jednalo o nůž s dlouhou čepelí,“ vysvětlil Janík. Na výzvu hlídky pak muž označil místo, kde strážníci zbraň skutečně nalezli.

Vzhledem k důvodnému podezření, že hledaný muž mohl svým jednáním naplnit skutkovou podstatu trestného činu, jej strážníci omezili na osobní svobodě a zjistili svědky jeho protiprávního jednání. Pachatele si pak na místě převzala Policie ČR.