VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodští strážníci čelí vyšetřování kontrolního výboru

Uherský Brod – V divokou slovní přestřelku se zvrtlo poslední zasedání zastupitelstva Uherského Brodu. Rozruch vzbudily výtky Radka Výmoly a opozičního zastupitele Ladislava Kryštofa směřované na činnost velitele strážníků Městské policie Uherský Brod. Týkají se nejen šikany na pracovišti, ale i zneužívaní služebních karet a nejednotného přístupu k obyvatelům Uherského Brodu.

5.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Michaela Hasíková

„Stížností na městskou policii je podle mého názoru hodně. V rámci kontrolního výboru jsme už probírali záležitost bývalé strážnice, která podala stížnost," uvedl předseda kontrolního výboru a opoziční zastupitel města Ladislav Kryštof.

Bývalá zaměstnankyně měla být proti své vůli velitelem vyslána na tzv. prolongační kurz obnovující její odbornou způsobilost k výkonu povolání strážníka ne na pět dní, jak bylo původně určeno, ale na dvanáct týdnů. „Je to problém i finanční, protože jestli vyšlete strážníka na pět dní nebo na dvanáct týdnů, tak to s sebou nese i finanční náklady," doplnil Ladislav Kryštof.

Velitel brodských strážníků Radek Šustek toto obvinění odmítá. „Nejedná se o nezákonný postup. Existují dva typy školení, pro čekatele a strážníky. Bohužel neexistuje školení, které by řešilo náš případ. Práce strážníka je však velmi specifická a velmi důležitá na odbornou způsobilost. Usoudil jsem, že po více než roční pracovní neschopnosti by bylo velmi riskantní nechat tuto osobu absolvovat pouze týdenní prolongační kurz," nechal se slyšet Radek Šustek.

Kromě velitele brodské Městské policie se však měli provinit i sami strážníci, a to jednat zneužíváním služebních karet k neplacení parkovného, jednak nerovným přístupem v udělování pokut. „Byl jsem několikrát svědkem toho, kdy například v ulici Moravská strážníci někomu pokutu udělí, jinému zase ne. Za poslední dobu jsem pořídil více než tisícovku fotografií a desítky videí, kde je zaznamenáno porušování zákona ze strany městské policie," uvedl Radek Výmola. V důsledku těchto podnětů se bude záležitostí zabývat kontrolní výbor zastupitelstva města Uherského Brodu. „Pokud se tato obvinění ukáží jako oprávněná, budou z toho vyvozeny velmi razantní důsledky. Nicméně sám nemám poznatky, že by kdokoliv ze strážníků spáchal trestný čin," nechal se slyšet místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý.

Pozn. redakce: Diskuze byla zastavena z důvodu nevhodných příspěvků

Autor: Adéla Buráňová

5.10.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby 2017 v Olomouckém kraji podrobně v pondělním tištěném Deníku

NEPŘEHLÉDNĚTE: Výsledky voleb ze všech obcí v našem okrese

V pořadí již čtvrtý Oktoberfest se tentokrát konal v prostorech Jarošovského pivovaru.

Čtvrtý Oktoberfest představil jarošovskou šestnáctku a IPU

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

ANKETA / Slavíte, nebo zapíjíte děsivou realitu? Jak vás potěšily, či zklamaly výsledky voleb do Poslanecké sněmovny? Hlasujte v naší anketě.

V Chřibech se srazila dvě auta s traktorem

FOTOGALERIE / Jeden zablokovaný jízdní pruh, zdemolovaný Citroen, poškozená škodovka a traktor. Následky ze sobotní dopravní nehody na silnice E50 v blízkosti motorestu Samota procházející vrchovinou Chřibů nejvíce pocítili dva zraněný muži a jedna dívka.

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

ANKETA / Propast České strany sociální demokracie (ČSSD), která v letošních volbách do poslanecké sněmovny získala pouze něco málo přes sedm procent hlasů, odneslo několik stálic české politické reprezentace. Jednou z nich byl od roku 2002 také sedmapadesátiletý Antonín Seďa.

Stanislav Blaha: Starostou budu minimálně do komunálních voleb

ROZHOVOR / VIDEO / FOTOGALERIE / Poslanecký mandát hned při své první kandidatuře do Poslanecké sněmovny získal lídr Občanské demokratické strany (ODS) ve Zlínském kraji a také starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení