Toho se podle soudu dopustil osmačtyřicetiletý Jiří Trubačík z Uherského Hradiště, který v baru v Březolupech v březnu v roce 2017 surově napadl svou přítelkyni.

„V prostorách baru a toalet svoji tehdejší přítelkyni opakovaně kopal a tloukl převážně do obličejové části hlavy, rdousil ji, poléval vodou a poté ji pomočil. Poškozená utrpěla zlomeniny, zhmoždění a krevní výrony,“ zaznělo mimo jiné v obžalobě.

Žena měla navíc po útoku na třikrát zlomenou čelist i některé zuby. Její léčení pak trvalo několik týdnů.

Za zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu byl už dříve muži u Okresního soudu v Uherském Hradišti uložen tříletý podmíněný trest s odkladem na čtyři roky. K tomu mu byla uložena povinnost uhradit náhradu škody zdravotní pojišťovně a poškozené. Trubačík se však odvolal, stejně jako státní zástupce.

Odsouzenému se nelíbilo rozhodnutí prvoinstančního soudu, požadoval, aby byl zproštěn viny. Státnímu zástupci se zase nelíbil výkon uloženého trestu – tedy že nebyl nepodmíněný.

Státní zástupce Ctirad Hubáček proto u odvolacího krajského soudu požadoval, aby bylo obžalovanému odvolání zamítnuto a jeho trest byl vykonatelný.

Požadoval, aby byl obžalovaný zařazen do výkonu trestu ve věznici s ostrahou.

„Soud nezohlednil charakter a intenzitu útoku, navíc vedeného proti ženě. Obžalovaný také neprojevil jakýkoliv náznak lítosti,“ vysvětloval státní zástupce s tím, že uložený nepodmíněný trest je nepřiměřeně mírný. Obhájce Trubačíka naproti tomu požadoval, aby byl jeho klient zproštěn viny.

Odvolací soud však nakonec nevyhověl žádném z návrhů obou stran.

„Soud přehodnotil všechny výroky a neshledal žádné pochybení soudu prvního stupně, které by vedly ke zrušení jeho rozsudku,“ zaznělo ve zdůvodnění rozhodnutí.

Odvolací soud tak potvrdil verdikt uherskohradišťského soudu. „Uložený trest nebyl nepřiměřený,“ zdůraznil za senát krajského soudu soudce zpravodaj Ivan Holík.

Třiačtyřicetiletá žena se odvolacího řízení také účastnila. Nevznesla žádné námitky ani komentáře. „Jsem nervózní, a nebudu se k věci nijak vyjadřovat,“ uvedla jak se cítí před řízením na dotaz Deníku.