Tam na chodbě se 49letý útočník pustil do muže o téměř třicet let mladšího. „Vzhledem k tomu, že mladík utrpěl nějaké odřeniny na hlavě a zranění na ruce, byl záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice," informoval mluvčí uherskohradišťských policistů Aleš Mergental. Jednou z klíčových okolností v tomto případě byla podle mluvčího opilost obou mužů.

Ačkoliv se zdálo, že další pondělní služba strážců zákona bude po zbytek dne klidná, protože dopoledne nemuseli zasahovat u žádného konfliktu či rvačky, opak byl pravdou. „Odpoledne o půl druhé vyjížděla hlídka do Husovy ulice v Uherském Hradišti, kde se slovně a fyzicky napadali tři muži, všichni tři ve věku jednadvacet let. Při konfliktu sice naštěstí nedošlo k žádnému zranění, ale opět tam sehrál roli alkohol a osobní spory," přiblížil strkanici Aleš Mergental.

Po třetí hodině pak startovali policisté do obce nedaleko Buchlovic, odkud volala o pomoc žena. Tu, podle jejich zjištění, slovně napadal její téměř čtyřicetiletý manžel a přitom jí vyhrožoval dalším násilím. „Při svém opileckém řádění demoloval zařízení domu a z okna vyhazoval na dvůr nádobí i jídlo," upřesnil policejní mluvčí. Vzhledem k tomu, že se podle něj mužova agresivita dlouhodobě stupňovala a hrozilo z jeho strany pokračování v podobných útocích, vykázali jej policisté na deset dní z domu. Napadaná žena tak získala prostor a čas svoji nepříjemnou životní situaci řešit a to i za pomoci pracovníků ze zlínského intervenčního centra, kam ji nasměrovali.

Ve stejnou dobu vyjížděla hlídka hradišťských policistů do Starého Města, kde dva muži napadli na ulici mladíka, jehož pak se zraněním, musela záchranka transportovat do nemocnice.

Rovněž další dvojice hradišťských policistů zamířila v tu chvíli do terénu. V jejich případě to bylo sídliště Východ, kde před hospodou zůstal zraněný 46letý muž. „Podezřelý na něj zaútočil pěstmi, až napadený upadl. Útočník v násilí pokračoval, i když muž ležel na zemi. Kopal jej do břicha, zad i hlavy a pak z místa utekl," uvedl Aleš Mergental. I v tomto případě podle něj sehrál roli alkohol, který měli oba muži pít v hospodě předtím, než vyšli ven řešit svůj spor.

Hodinu na to se pro změnu uherskoostrožští policisté vydali do Hluku, kde měl před bufetem napadnout muž dvojici mladíků ve věku devatenáct a devětadvacet let. Oba napadení byli také opilí.

Po páté odpoledne informoval lékař záchranné služby bojkovické policisty o tom, že z Bojkovic odváželi do nemocnice k ošetření mladíka, který utrpěl zranění při napadení v jednom z místních domů. „Hlídka vyjela do popsaného domu, kde zastihla podezřelého třiatřicetiletého muže. Ten následně s policisty odjel na oddělení k podání vysvětlení k okolnostem napadení a způsobeného zranění. Podezřelý se doznal k pití alkoholu před napadením," sdělil podrobnosti k případu Aleš Mergental. V té době ve Starém Městě hlídka policistů zajišťovala 24letého mladíka, který tam opakovaně vyhrožoval obyvatelům jednoho z domů. I tento mladý opilec skončil na policejní oddělení. „Výjezdy k fyzickým útokům skončily o velikonočním pondělí těsně před půlnocí, kdy policisté zasahovali u jednoho z hradišťských domů, v němž manžel zfackoval svou manželku," uzavřel mluvčí mimořádně bohatý výčet velikonočních konfliktů. Jednotlivé případy jsou podle jeho slov prozatím řešeny jako přestupky proti občanskému soužití, není však vyloučeno, že s probíhajícím prověřováním se nebude jednat o trestné činy.