Nebyli lhostejní a přivolali na místo policii, čímž jí dost možná zachránili život. Jak se později ukázalo, osmašedesátiletá ženu měla v krvi 5,5 promile alkoholu.

„Bylo to úterý 9. října krátce po deváté hodině večer a venku už začínalo být dost chladno. Žena ležela na zemi a nebyla schopna vůbec ničeho. Naštěstí nad ní nemávli rukou, ale udělali to, co se v takových případech má – zavolali na linku 158," ocenil příkladné jednání mladé dvojice mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka. Strážci zákona zjistili, že starší žena není schopna reagovat na jakékoliv podněty, ale pouze chrčí. „Nebyla schopná se sama z polohy vleže ani posadit. Policisté z nalezených dokladů zjistili, že by se mělo jednat o osmašedesátiletou ženu, která bydlí nedaleko, ale domů evidentně nebyla schopná dojít. Po chvíli se na místě objevil její příbuzný, který potvrdil, že spolu pili alkohol v hradišťských hospodách," uvedl Aleš Mergental.

Policisté předali ženu záchranné službě, která ji odvezla do nemocnice. Tam lékaři zjistili, že má v sobě 5,5 promile alkoholu. Přítomnost metylalkoholu zjištěna nebyla.