K tomuto kurióznímu případu došlo v sobotu 29. září kolem 17. hodiny v centru Uherského Hradiště. Pikantní na celém příběhu je to, že policisté po zlodějích pátrají na základě fotografií pachatelů od svědka, který strážcům zákona ukázal i směr, jímž se i s lupem vydali.

„Dvojice jsem si všiml nedaleko hradeb na Dlouhé ulici. Muž a žena tam nesli každý jedno kolo podezřele pod paží, pak zabočili do ulice Leoše Janáčka, kde bicykly položili na zem, vytáhli z batohu kleště, odstřihli lankové jištění, šlápli do pedálů a ujížděli k ulici Na Splávku,“ prozradil Deníku svědek, jehož jméno má redakce k dispozici.

Ten si vykutálený pár stačil vyfotografovat mobilním telefonem, událost ihned oznámil policistům a navíc jim své snímky předal.

Na dotaz Deníku mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová potvrdila, že se událost skutečně stala.

„Prozatím neznámý pachatel na Mariánském náměstí u místní restaurace ukradl dvě kola uzamčená ke stojanu lankovým zámkem. Jedná se o horská kola (pánské a dámské) v celkové hodnotě 29 tisíc korun,“ upřesnila Milena Šabatová policejní verzi krádeže s tím, že strážci zákona získané poznatky prověřují a na případu intenzivně pracují.

Pachateli (nebo pachatelům) hrozí po dopadení až dvouletý pobyt ve vězení.