Dotázaný sice zpočátku neodpověděl, ale po chvilce se za řevu a se zubatým loveckým nožem rozběhl za nic netušícími mladíky, kteří se mezitím dali na útěk. Útočník je naštěstí nedostihl a po několika desítkách metrů se zastavil. Dvojice si ale pokus o napadení nenechala pro sebe a z bezpečí zavolala na policisty.

Do Starého Hrozenkova vzápětí vystartovala z Bojkovic hlídka strážců zákona, která popsaného muže uviděla u autobusové zastávky.

Násilník se ale zachoval stejně, jako pár minut před tím a otočil se na ně s loveckým nožem v ruce. V té chvíli ale zakročující policista vytáhl z pouzdra služební pistoli a namířil ji na muže s výzvou, ať nůž odhodí. Pod hrozbou střelné zbraně útočník uposlechl a odhodil nůž, načež jej strážci zákona zpacifikovali.

„Při incidentu tak naštěstí nedošlo ke zranění ani mladíků ani policistů. Dechová zkouška na alkohol ani test na drogy u zadrženého muže neprokázal ovlivnění nějakou návykovou látkou," uvedl mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Zadržený muž je podle něj třicetiletý bezdomovec z Jižních Čech, který se v posledních týdnech potuloval po Moravě a Slovensku, odkud v sobotu odpoledne do Hrozenkova přišel. Za spáchání trestného činu výtržnictví mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.