„Muž projel nejdříve kolem jednoho z tankovacích stojanů. Po další projížďce po areálu benzinky si zřejmě vzpomněl, že by chtěl doplnit pohonné hmoty. V protisměru si to namířil k původnímu stojanu, kde však už stálo jiné vozidlo, jehož řidič právě tankoval,“ přiblížil situaci první zástupce ředitele Městské policie ve Zlíně Pavel Janík.

Řidič z Kostelce prý ale nehodlal čekat a začal si vynucovat přednostní odběr tím, že najel těsně k druhému vozu a nepřetržitě troubil.

„Situaci se chtěla pokusit zklidnit třiapadesátiletá zaměstnankyně čerpací stanice. Muž ji však obdařil sprostými nadávkami a urážkami,“ popsal Janík.

Obsluhy se přišel poté zastat její dvaatřicetiletý známý. „Zanedlouho se ale držel s netrpělivcem pod krkem a na místě se schylovalo ke rvačce,“ dodal. Co nevidět dorazili k benzinové stanici dvě hlídky strážníků, řidič však mezitím stihl ujet.

„Nedaleko se mu ale věc zřejmě rozležela v hlavě, přijel zpět a ještě oznámil na linku 158, že se stal obětí fyzického útoku,“ uzavřel Janík. Dodal, že dechové šetření na alkohol jeho předchozí konzumaci nepotvrdilo a případ si následně od strážníků převzala státní policie.