Vyhrožování zabitím, bití, fackování a napadání pěstmi i vyhrožování s kuchyňským nožem v ruce popsala pracovnicím intervenčního centra ve Zlíně a policistům v Uherském Brodě. „Pětačtyřicetiletého muže policisté vykázali na deset dní z domu a začali prověřovat okolnosti spáchání trestného činu nebezpečné vyhrožování, za což podezřelému násilníkovi hrozí až rok vězení,“ informoval mluvčí policistů v Uherském Hradišti Aleš Mergental.

Jen o několik hodin později museli strážci zákona zasahovat v bytě v Uherském Hradišti, kde se v noci a přes den odehrávaly násilné situace. „Devětadvacetiletý opilý muž v noci fyzicky napadal svou mladší přítelkyni, která utekla do koupelny, kde se zamkla. Následně se jí podařilo z bytu utéct. Po poledni se ale do bytu vrátila a celá situace se téměř opakovala. Naštěstí se jí znovu podařilo utéct, to už ale zavolala o pomoc,“ poznamenal mluvčí.

Násilníka, jenž se při útoku zranil o skleněné dveře, policisté vykázali na deset dnů ze společného obydlí. Navíc je podezřelý z trestného činu nebezpečné vyhrožování, jehož se prý dopouštěl minimálně posledního čtvrt roku.

U dalšího násilného případu zasahovali v sobotu po deváté večer policisté v obci poblíž Uherského Hradiště. Devětačtyřicetiletý muž ze Vsetínska tam na návštěvě napadl o pár let mladšího muže. Známého se snažil udeřit židlí. Ten útok ale další židlí vykryl. Agresor ovšem popadl nůž na maso a řítil se na něj se slovy: Já tě bodnu, zabiju tě! „Napadenému muži se útok podařilo opět odrazit a vyběhl z domu. Útočník však běžel za ním a hodil po něm nůž. Naštěstí se netrefil, napadený se otočil a násilníka zpacifikoval,“ popsal situaci mluvčí. Policisté, kteří byli voláni na místo, násilníka eskortovali do cely. Za nebezpečné vyhrožování a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Na syna s nožem

Ke čtvrtému případu nebezpečného vyhrožování vyjížděli hradišťští policisté v neděli odpoledne do další obce na Uherskohradišťsku. „Šestašedesátiletý muž držel jednou rukou svého syna a v druhé ruce měl nůž, s nímž mu vyhrožoval zabitím. Činu zabránila útočníkova manželka,“ uvedl Mergental. Přivolaní policisté opilého násilníka zadrželi a poté zjistili, že zadržený starší muž takto své blízké slovně i fyzicky napadal již několik měsíců. I tomuto agresorovi hrozí až tři roky za mřížemi.