Nebyla to náhoda, měli na něj políčeno už nějakou dobu, od chvíle, kdy začátkem srpna obral 74letého seniora u tamního supermarketu o 500 korun. Překvapený senior tehdy ovšem nad touto situací nemávl rukou a vše oznámil na policii, kde předložil také dvě krabičky vhozené do igelitové tašky - parfém a hodinky nezjištěných značek.

„Čtyřicetiletý zahraniční prodejce se následně přiznal, že své zboží prodává na Moravě i na Ostravsku. Také potvrdil, že seniorovi vytrhl z peněženky pětistovku. Svého jednání litoval a slíbil, že vše do koruny vrátí. Policejní inspektor ještě ten den slavnému prodejci prapodivných parfémů a hodinek sdělil podezření z trestného činu krádež, za což mu podle zákona hrozí až dvouleté vězení,“ prozradila uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Policisté nabádají, aby lidé byli v podobných případech velmi obezřetní a pokud je to možné, aby se takovým nákupům vyhnuli.

„Pokud se již v takové situaci ocitnou, ať vše oznámí na policii. Zakoupené zboží má mnohdy nižší cenu než za jakou ji prodejci na ulici nabízejí. A ne vždy dopadne obchod podle našich představ,“ upozorňuje Milena Šabatová.

Havárie Nissanu Qashqai na silnici I/50 poblíž Bystřice pod Lopeníkem.
Nissan skočil přemet ze silnice, zastavil jej až strom. Tři zranění