„Nelze vyloučit, že spolu tyto dva případy nesouvisí. Spíše se však přikláníme k variantě, že se jedná o jednoho pachatele," uvedl Aleš Mergental, mluvčí policie v Uherském Hradišti. „Může se jednat o výrostky, kteří si vůbec neuvědomují následky svůch činů. Ukradnou tři stovky a mohou za to skončit až na dva roky ve vězení," dodal mluvčí.

První obětí zloděje se stala pětasedmdesátiletá žena, kterou pachatel přepadl asi v 16.20 hodin v ulici Na Rybníku v Uherském Hradišti. „Byla zhruba hruba dvacet kroků od svého domova. Šla z pošty a v ruce držela kabelku. Najednou jí někdo zezadu vytrhl tašku z ruky. Žena se otočila a uviděla utíkajícího muže. Než se řádně vzpamatovala, zaběhl muž mezi domy a byl pryč," popsal bleskovou krádež Aleš Mergental.

Žena, která měla v tašce peněženku se třemi sty korunami a drobné osobní věci v celkové hodnotě třináct set korun, od sousedky přivolala policii, které popsala pachatele. Muž je okolo dvaceti let starý, drobné postavy, asi 160 cm vysoký a má kratší kaštanové vlasy.

Zhruba o půl hodiny později došlo k téměř stejné krádeži v hradišťské ulici Na Morávce. Téměř devětasedmdesá­tiletá žena se při chůzi jednou rukou opírala o hůl a v druhé nesla tašku s nakoupeným masem. Zezadu k ní přistoupil muž, který sáhl po tašce, kterou jí vytrhl z ruky a v mžiku byl pryč. „Kromě masa měla žena v tašce peněženku i s kartičkou pojištěnce, dohromady v hodnotě pět set korun," dodal policejní mluvčí.

Krádež viděl nedaleko stojící muž, okamžitě zavolal na linku 158. Na místo vyjeli policisté, kteří prohledali okolí, ale pachatele už nenašli. Nalezli ale tašku s masem a doklady, kterou ženě mohli předat. Chyběly jen peníze.

Ve středu ráno našel náhodný chodec také kabelku patřící prvně okradené staré ženě. Bylo v ní také snad vše kromě hotovosti.