„Ve středu večer krátce před devátou hodinou projížděl kolem obce Podolí řidič vozidla značky Audi. Policisté mu v místě, kde je povolená nejvyšší rychlost 90 km/h, naměřili neuvěřitelných 204 km/h. Po zastavení vozidla policisté zjistili, že za volantem sedí osmadvacetiletý muž z Uherskobrodska, který se dopravního přestupku nedopustil poprvé,“ informovala mluvčí policistů v Uherském Hradišti Milena Šabatová.

Výtah v Uherském Brodě zablokovala koloběžka mezi podlahou kabiny a dveřmi šachty. Uvnitř uvízla žena s dítětem.
Výtah v Uherském Brodě zablokovala koloběžka, ženu s dítětem vysvobodili hasiči

O něco menší rychlost podle jejích slov naměřili hned druhý den řidiči vozidla značky BMW. I jemu na pedálu zřejmě ztěžkla noha a tak se stalo, že když večer projížděl kolem Uherského Brodu, ručička na tachometru se vyšplhala na 171 km/h.

„Oba hříšníci svým jednáním porušili ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a dopustili se tak přestupku, který bude oznámen příslušnému správnímu orgánu,“ dodala Milena Šabatová.

Vysoká rychlost je jednou z častých příčin dopravních nehod. Jen v okrese Uherské Hradiště evidují strážci zákona za loňský rok 1642 případů překročení rychlosti.