VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

28.12.2016

Dolní Němčí čelí opakovaným nájezdům podvodníků

Dolní Němčí – Nový způsob, jak před Vánocemi spoléhat na laskavost lidí a mezitím je připravit o nemalé finanční prostředky, vynalezli opakovaní návštěvníci Dolního Němčí. Slováci tmavší pleti měli na začátku prosince oslovovat tamní kolemjdoucí s tím, že neúspěšně hledají v obci zdravotní středisko. Poté, co zavedli na toto téma řeč, pokoušeli se z nic netušících osob dostat peníze. Dolní Němčí navíc čelilo stejným pokusům také v pondělí 12. prosince a tak se mohou další incidenty ještě opakovat.

23.12.2016

Mladíka z Frýdku Místku dopadli policisté v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – Třiadvacetiletého zloděje z Frýdku Místku dopadli policisté ve středu 21. prosince v jednom z bytů v Uherském Hradišti. Při výslechu se přiznal také ke krádeži v Bojkovicích.

AKTUALIZOVÁNO
20.12.2016

Petru Kvitovou přepadli v bytě v Prostějově. Po útoku má poraněnou ruku

Prostějov – Dvojnásobná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová byla v úterý ráno ve svém prostějovském bytě přepadena. Dosud neznámý útočník se do jejího bytu dostal zřejmě pod falešnou záminkou odpočtu elektrické energie, při potyčce vytáhl nůž a šestadvacetiletou tenistku pořezal na levé ruce, kde drží raketu.

14.12.2016

Nivničan přišel o octavii, zmizela přes noc

Nivnice – Nepříjemné překvapení čekalo v úterý 13. prosince ráno na osmatřicetiletého muže z Nivnice. Když ráno vyšel před svůj dům v ulici Podohradí, nenašel stát na svém místě octavii, kterou tam večer zaparkoval.

13.12.2016

Zloděj z garáže v Bojkovicích ukradl bourací kladivo a hudební přehrávač

Bojkovice – Bourací kladivo a hudební přehrávač, to je kořist, kterou si prozatím neznámý pachatel odnesl z garáže rodinného domu v ulici Bezručova čtvrť v Bojkovicích. Ke krádeži došlo v noci ze soboty na neděli 11. prosince, majiteli vznikla škoda 34 tisíc korun.

7.12.2016

Notebook a peněženka v autě nalákaly zloděje

Osvětimany – „U nás ani nezamykáme, tady se nekrade," říkávalo se dřív v menších obcích. V dnešní době už to ale bohužel neplatí. V pondělí 5. prosince se o tom v Osvětimanech přesvědčil šestadvacetile­tý muž.

1.12.2016

Půldruhého metráku vážící sochu ukradli z předzahrádky rodinného domku

Uherské Hradiště – Čeho jsou schopni zloději v dnešní době, dokládá další případ krádeže z Uherského Hradiště.

30.11.2016

V opilosti vykřikovala nacistická hesla, hrozí jí až tři roky

Uherské Hradiště – Pořádně si zavařila pětatřicetiletá žena ze Zlínska, která v sobotu 19. listopadu přijela ve společnosti kamarádů na fotbalové utkání v Uherském Hradišti.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Nejsme nevinní, připouští Čaniga. Exjednateli Likérky Drak hrozí 13 let

Region – Pyramida mnohamiliardových daňových úniků, na jejímž vrcholu stojí lihový boss Radek Březina, dostává další těžký úder. V pondělí 28. listopadu poprvé v hlavním líčení před soudem stanul Pavel Čaniga, Robert Sedlařík a Dominik Nagy. Všichni čelí obvinění z účasti na zločinecké organizované skupině, která podle obžaloby připravila stát o více než jednu a čtvrt miliardy korun.

26.11.2016

V hradišťském baru pobodal muže. Soud mu dal deset let

Zlín, Uherské Hradiště - Rozsudkem, sliby, poučením i emocemi skončilo v pátek hlavní líčení se čtyřiadvacetiletým obžalovaným Martinem Petruchou z Uherského Hradiště. Soud jej uznal vinným ze zločinu vraždy ve stadiu pokusu. V březnu letošního roku měl v baru v Uherském Hradišti pobodat poškozeného Milana S.

26.11.2016

Muž kvůli nepozornosti narazil do betonového nájezdu

Slovácko – Během uplynulého týdne dopravní policisté zastavili celkem sedm neosvětlených cyklistů, kteří si za svou riskantní jízdu vysloužili blokovou pokutu. „Podle zákona je totiž cyklista povinen za snížené viditelnosti mít za jízdy rozsvícen světlomet s bílým světlem svítícím dopředu a zadní svítilnu se světlem červené barvy nebo přerušovaným světlem červené barvy.

25.11.2016

Peníze z nalezené karty poutrácel s bezdomovcem

Uherské Hradiště – Na své nepoctivé jednání, které se posléze změnilo v krádež doplatil dvacetiletý muž z Uherskohradiš­ťska. Ten totiž našel koncem srpna peněženku, kterou majitel ztratil na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, ale neoprávněně se ji rozhodl zneužít ve vlastní prospěch.

24.11.2016

Kauza Juřena: soudní znalec musel sám u soudu čelit obvinění

Zlín, Uherské Hradiště – Soudní znalec v oboru zdravotnictví, odvětví chirurgie Jan Hemza z Brna stanul u Okresního soudu ve Zlíně. Obžaloba jej vinila z křivé výpovědi a z provedení nepravdivého posudku. Znalec Jan Hemza si však ve čtvrtek vyslechl zprošťující verdikt. Ten zatím není pravomocný, státní zástupce Jan Zubek se proti rozhodnutí ihned odvolal.

24.11.2016

Na chodby paneláků se stahují bezdomovci. Jeden zaútočil pepřovým sprejem

Uherské Hradiště – Když čtyřiačtyřicetiletý Kamil Basovník přijímal telefonát od jedné z uklizeček bytového domu v centru Uherského Hradiště, v němž vlastní penzion, nic nenapovídalo tomu, že by měl za pár desítek minut prožít jedny z nejdramatič­tějších chvil ve svém životě. Bezdomovec, kterému pohrozil přivoláním policie, mu totiž rozbil mobilní telefon a zaútočil na něj pepřovým sprejem. A není sám, kdo má s podobnými nezvanými návštěvami nepříjemné zkušenosti.

22.11.2016

Zloděj v Bánově ukradl z aut nářadí za téměř 150 tisíc korun

Bánov – Bourací kladivo, tři vrtačky, svářečku na plasty, závitořez a další nářadí celkem za 131 tisíc korun ukradl zatím neznámý zloděj ze zaparkovaného vozidla v Bánově.

15.11.2016

Kriminalisté ho překvapili při vaření pervitinu. Hrozí až deset let za mřížemi

Bojkovice – Trestní stíhání proti třiatřicetiletému muži z Bojkovicka, který se ve značném rozsahu zabýval výrobou pervitinu, zahájili po pečlivě připravované akci kriminalisté z Uherského Hradiště. Muže obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

13.11.2016

Řidič nadýchal skoro tři promile

Slovácko – Vypitý alkohol, nepozornost ale i únava či spánek stála za nehodami, které se udály v minulých dnech. Až tříletý trest odnětí svobody včetně zákazu řízení až na deset let hrozí osmapadesátiletému řidiči dodávky. Ten v sobotu dopoledne 5. listopadu projížděl křižovatkou v Ořechově, díky vypitému alkoholu nesledoval situaci na silnici, a tak narazil do zaparkované octavie.

11.11.2016

Gangy zlodějů aut stále řádí. Ve Veletinách ukradli Superb za půl milionu

Veletiny – Už se zdálo, že si gangy zlodějů aut, které na moravsko-slovenském pomezí řádí, jako černá ruka, daly zimní pauzu, před pár dny se však ukázalo, že šlo o falešné naděje a obyvatelé našeho regionu nemůžou klidně spát ani tehdy, parkují-li vůz v průjezdu před vlastním domem.

8.11.2016

Pachatelka se vrátila na místo činu a přiznala se policistům

Uherské Hradiště – Poměrně snadnou práci měli policisté, kteří přijeli šetřit vloupání do novinového stánku na vlakovém nádraží v Uherském Hradišti. Jeden z pachatelů se totiž pohyboval v okolí a následně strážcům zákona celý čin podrobně popsal.

6.11.2016

Státní zástupce: „Klauni" reálně riskují, že na ně někdo může vytáhnout zbraň

Zlínský kraj - /ROZHOVOR/ Je to jen nová nebezpečná móda, nebo troufalý pokus inspirovaný knihou Stephena Kinga? V každém případě klauni v ulicích, kteří napadají kolemjdoucí, je velká hloupost, která může mít i tragické následky. Nesmyslná móda, jejíž videa zaplavují sociální sítě i zpravodajské relace, se k nám dostala z Německa a Spojených států.

4.11.2016

Policisté dopadli zloděje hodinu po krádeži

Uherské Hradiště – Bleskovým zásahem policistů skončila loupež osmadvacetiletého muže v úterý prvního listopadu. Ten s nekalými úmysly navštívil prodejnu kosmetiky v Prostřední ulici v Uherském Hradišti. Z odneseného lupu se však dlouho neradoval. Zachvíli poté jej totiž policisté díky znalostem místních poměrů zadrželi a ve čtvrtek 3. listopadu už skončil ve vazební věznici.

4.11.2016

Okradl a pokousal bývalou přítelkyni

Uherskohradišťsko – Nepříjemný zážitek má z neděle 9. října sedmadvacetiletá žena z Uherskohradiš­ťska. Bývalý přítel ji pokousal a oloupil. Toho dne v ranních hodinách žena vyšla z domu, kde na ni čekal bývalý přítel. Jednatřicetiletý muž na ni začal křičet a poté jí z ruky vytrhl kabelku. Vystrašená žena před ním chtěla utéct, což se jí ale nepodařilo.

2.11.2016

Zloděj „pracoval" na státní svátek, kradl před hřbitovem

Babice – Na státní svátek v pátek 28. října si „nevzal volno" zatím neznámý zloděj, který před hřbitovem v Babicích připravil řidičku o peněženku a mobilní telefon.

2.11.2016

Jel za mladou ženou na kole a onanoval

Uherské Hradiště – Nejprve se ukájel při jízdě na kole, následně se s obnaženým přirozením procházel po supermarketu. Šestačtyřiceti­letému muži z Uherskohradišťska teď za hrubé neslušnosti na veřejně přístupných místech hrozí až dvouleté vězení.

1.11.2016

VIDEO: Hru mladých lidí na klauna v Hulíně už šetří policie

Hulín, Kroměřížsko – Je to týden, co Kroměřížsko vystrašila a rozhořčila svědectví o tom, že se i do regionu přelil z USA a Německa fenomén takzvaných šílených klaunů: maskovaných vtipálků, v lepším případě pouze děsících kolemjdoucí, v horším pak provádějících skutečné výtržnosti nebo přímo trestné činy.

1.11.2016

Podvodnické duo děda-vnuk okradlo seniory o 600 tisíc korun

Ostravští policisté zadrželi dva Slováky (21 a 65 let), kteří v Ostravě a dalších městech Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje okrádali seniory. Připravili je nejméně o 600 tisíc korun.

31.10.2016

Útočník křičel, že trpí nakažlivou nemocí a zakousl se policistovi do ruky

Uherské Hradiště – V protialkoholní záchytné stanici v Kroměříži skončil v sobotu večer 29. října sedmatřicetiletý muž, který s bezmála třemi promile alkoholu v krvi napadal policisty a jednomu z nich se dokonce zakousl do ruky. Případ se stal při výjezdu strážců zákona do bytového domu v uherskohradiš­ťských Štěpnicích.

31.10.2016

Policie pátrá po muži, který chtěl znásilnit ženu v centru Zlína

Zlínsko – Zlínští kriminalisté vyšetřují pokus o násilný trestný čin, ke kterému mělo dojít v úterý 25. října o půl šesté ráno ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka.

26.10.2016

Policisté pátrají po šestnáctileté dívce. Neviděli jste ji?

Uherské Hradiště – Už téměř měsíc pátrají policisté po šestnáctileté Sáře Úlehlové, která se ve čtvrtek 29. září nevrátila ze školy a do dnešního dne o sobě nepodala žádnou zprávu. „Dívka je svěřenkyní dětského domova v Uherském Hradišti a v databázi pohřešovaných osob není poprvé," poznamenala mluvčí uherskohradišťské policie Milena Šabatová.

25.10.2016

Lupiči si odnesli peníze z banky ve Velké nad Veličkou. Pokladní hrozili zbraní

Velká nad Veličkou – Nejspíš do jiného státu vedou stopy dvou lupičů, kteří v pátek se zbraní přepadli banku ve Velké nad Veličkou. Poté, co se jim podařilo získat peníze, v autě zamířili ve směru na Slovensko. Kriminalisté po nich stále pátrají. Uvítali by i pomoc svědků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení