VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zločiny a soudy

1.8.2016

Krádežemi oktávek se živili komplici několik let

Region – Po několikaměsíční práci zadrželi a obvinili policisté v kraji dva muže, kteří společně kradli auta – hlavně oktávky. Řádili nejen v našem kraji, ale i v kraji Jihomoravském a Olomouckém. Živili se tím několik let. Hrozí jim až osm let ve vězení.

31.7.2016

Poctivý nálezce vrátil peněženku i s dvanácti tisíci

Uherské Hradiště – S nepříjemností v podobě ztráty peněženky se musel v úterý večer 26. července potýkal devětapadesátiletý muž z Kladenska. Ten ji při návštěvě Uherského Hradiště zřejmě někde ztratil. Ještě ten večer vše oznámil na policii.

28.7.2016

Nákladní auto zmizelo z Bojkovic. Policisté ho našli na Slovensku

Bojkovice – V šoku zůstal hledět na prázdné parkovací místo po svém nákladním automobilu značky Renault v Bojkovicích jeho majitel ve středu 27. července, když s ním chtěl vyrazit do pracovního procesu. Nezbylo mu tak nic jiného, než krádež nahlásit a nechat po něm pátrat policisty.

27.7.2016

Muži z Korytné ukradli audi za 800 tisíc korun

Korytná – Přestože policisté v minulých dnech zadrželi gang zlodějů aut, krádeže vozidel v pohraničí se Slovenskem neustávají. V noci z neděle na pondělí 25. července přišel o svůj vůz muž z Korytné.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2016

Za výbušniny uskladněné ve Vrběticích u soudu tresty nepadly

Zlín – Krajský soud ve Zlíně dnes zprostil pět osob a firmy Excalibur Army a Real Trade Praha obžaloby ze skladování zakázaných výbušnin ve Vrběticích na Zlínsku. Lidem hrozily až dvanáctileté tresty, firmám i zrušení. Státní zástupce Leo Foltýn žádal pro dva obžalované podmíněné tresty a pro tři lidi tresty od tří let do 6,5 roku. Firmám navrhl peněžité tresty deset a pět milionů korun. Obhajoba vinu odmítla a žádala zproštění obžaloby. Soud jí dnes dal zapravdu. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce si vzal lhůtu pro odvolání.

27.7.2016

Prodával falešné eura. Říkal, že je řidič kamionu a řeší odtah

Region – Policisté zadrželi šedesátiletého cizince, který udával jako pravé falešné sto eurové bankovky.

25.7.2016

Dívka z Rožnova, kterou hledali policisté, je v pořádku

Rožnov pod Radhoštěm – Čtrnáctiletá dívka z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku, kterou od pátku hledali policisté, je v pořádku, řekl dnes ČTK vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Podrobnosti policie nesdělila, neuvedla ani, zda se dívka vrátila domů sama, zda na ni upozornili lidé nebo zda ji našla policie.

VÍME PRVNÍ
24.7.2016

VIDEO: Octavie v bezpečí. Policie rozprášila gang zlodějů aut

Region – Majitelé vozidel značky Škoda a zejména Octavií si mohou oddechnout. Krajští kriminalisté dopadli gang zlodějů aut. Tomu se dlouhé roky dařilo páchat majetkovou trestnou činnost, a to nejen ve Zlínském kraji. A že nešlo o žádné amatéry a „troškaře", je znát i na rozsahu způsobené škody. Pachatelé si totiž měli krádežemi aut přijít za několik let na desítky milionů korun. Nejvíce měla gang zajímat vozidla tovární značky Škoda, zejména pak Octavie.

22.7.2016

Ztratila se patnáctiletá Kristýna Zezulková. Viděli jste ji?

Rožnov pod Radhoštěm – Policisté pátrají po teprve patnáctileté Kristýně Zezulkové z Rožnova pod Radhoštěm.Dívka podle sdělení policejního mluvčího Vladislava Malcharczika ve čtvrtek (21. 7.) večer nedošla v dohodnutý čas domů a nedává o sobě vědět.

16.7.2016

Z bytu mi utekla kobra, vymyslel si mladík

Region - V policejní cele skončil jednadvacetiletý mladík ze Zlína-Malenovic. Ve čtvrtek v deset hodin večer zavolal na linku tísňového volání, že mu utekl z bytu jedovatý had kobra královská, která měří dva a půl metru. Po složitých policejních manévrech, které trvaly až do půl jedné v noci, se přiznal, že si všechno vymyslel.

14.7.2016

Soud zamítl návrh na insolvenční řízení podaný na Aircraft Industries

Kunovice – Krajský soud v Brně rozhodl ve středu 13. července samosoudcem Martinem Boháčkem o zamítnutí insolvenčního návrhu podaného vůči akciové společnosti Aircraft Industries.

12.7.2016

Ve Strání se množí krádeže. Zmizela tam i dvě auta

Strání – Pět kol a dva osobní automobily zmizely v uplynulých týdnech ve Strání. Zloději se zaměřili na prostory bytových domů a navíc se ještě odvážili ke krádeži dvou automobilů značky Škoda Octavia. Vedení tamní radnice v těchto dnech před touto trestnou činností své obyvatele varovalo v místním rozhlase i na obecním webu.

9.7.2016

Kradli v obchodech, jako straky. Všechny dopadli hned u pokladny

Staré Město – Celá řada lidí se v uplynulém týdnu na Slovácku rozhodla nakupovat za pět prstů. Ve středu 6. července se takovým způsobem chovala i šestačtyřice­tiletá žena.

6.7.2016

Vandal mastí lavičky 
na Brodsku

Uherský Brod – Pracovní název Mastič a měsíc bezvýsledného hlídkování. Už od března si obyvatelé Uherského Brodu odnášejí z cyklostezek nepříjemné zkušenosti, vše díky práci vandala, kterému zastupitelé města i městské policie neřeknou jinak než přezdívkou vztahující se k výsledkům jeho práce.

4.7.2016

Vykradené sklepy v Brodě. Zloději nepohrdli slivovicí ani zavařeninami

Uherský Brod – Vykradení tří sklepních kójí v bytových domech šetří od pátku 1. července kriminalisté v Uherském Brodě. Škoda se vyšplhala na necelých čtyřicet sedm tisíc korun.

1.7.2016

Muž za kormidlem na Moravě nadýchal. Posádka musela počkat, až vystřízliví

Uherské Hradiště – Devět policistů, tři reportéři, starosta a dva policejní čluny. To byly posádky lodí, které v pátek v 11 hodin dopoledne vypluly na řeku Moravu a přilehlý Baťův kanál, aby zkontrolovaly nejen střízlivost vůdců vodních plavidel. Každoroční akce Morava se kromě policistů účastní i jejich kolegové z přerovské Státní plavební správy.

1.7.2016

Muž neustál rozchod a ohrožoval ženu s nožem v ruce. Nakonec ji okradl

Uherský Brod – S koncem vztahu se nechtěl smířit muž ze Zlínska. Jeho obnovení si vynucoval zvláštním způsobem, když bývalé přítelkyni vyhrožoval s nožem v ruce. Jednačtyřicetiletý muž na ženu, se kterou by chtěl žít, nejen vytáhl nůž, ale ještě ji okradl. Nyní mu hrozí až desetileté vězení.

29.6.2016

Octavia za 80 tisíc zmizela ve Strání

Strání – Další z řady krádeží osobních aut v pohraničí se Slovenskem se v noci z pondělí na úterý 28. června odehrála ve Strání. Osmatřicetiletý muž přišel o Škodu Octavia za 80 tisíc korun.

28.6.2016

Hradišťští kriminalisté zadrželi skupinu „šmejdů"

Uherské Hradiště – Čtyři „šmejdy", kteří podváděli seniory na předváděcích akcích, se povedlo dopadnout uherskohradišťským kriminalistům. „Muži ve věku 24, 31, 40 a 62 let se u výslechu ke svému činu přiznali. Za trestný čin podvod jim nyní hrozí až pětileté vězení," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

27.6.2016

Než stihla zablokovat kartu, přišla o patnáct tisíc korun

Slovácko – Neopatrnost a nepozornost stojí za několika desítkami případů týkajících se ztrát a krádeží osobních věcí, včetně platebních karet. Mnohdy zloděj platební kartu zneužije a majitel tak přijde o své úspory z bankovního účtu. To se začátkem června stalo ženě z Uherského Hradiště, která si nechala odloženou kabelku v přístupné kanceláři. Zloděj ji připravil o osobní doklady, finanční hotovost a dvě platební karty.

22.6.2016

Přiznal, že zneužil čtyři dcery. Nestyděl se sáhnout ani na dvouletou

Zlín – Měl čtyři dcery, z toho jednu nevlastní. Holčičky ve věku od dvou do osmi let měl jako jejich táta chránit, starat se o ně, vychovávat je. Místo toho je ale zneužil. Nevlastní, osmiletou dceru donutil i k pohlavnímu styku a to nejméně třikrát. Neštítil se sáhnout ani na své vlastní děti. K nim patřilo i dvouleté batole.

22.6.2016

Ze sklepních kójí zmizela lyžařská výbava i elektrické kolo

Uherské Hradiště – Dva případy vykradených sklepních kójí šetří uherskohradišťští policisté. Zloději napáchali škodu za 47 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
20.6.2016

Chtěl dívku zpět, mířil
 na ni samopalem Škorpion

Valašské Meziříčí, Rožnovsko V přímém ohrožení života se v minulém týdnu ocitly dvě mladé ženy z Valašského Meziříčí. Čtyřicetiletý muž z Rožnovska jedné z nich vyhrožoval zabitím nožem. Na druhou dokonce namířil samopal vzor 61, takzvaný Škorpion. Neunesl totiž, že se s ním druhá z dívek rozešla.

20.6.2016

Zloděj si z kadeřnictví odnesl lup za bezmála dvacet tisíc korun

Uherské Hradiště – Šampóny, kondicionéry, laky na vlasy a další zboží si odnesl prozatím neznámý zloděj z kadeřnictví, v budově na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti. Zloděj v době od 16. do 18. června překonal uzamčené dveře studia, kde poté ukradl 107 kusů přípravků za bezmála dvacet tisíc korun.

17.6.2016

Z auta lupič ukradl kabelku, větší škodu však spáchal na vozidlu

Komňa – Odstavné a na chvíli opuštěné auto nechala 16. června večer osmatřicetiletá žena na lesní cestě u obce Komňa. V něm na sedadle položená kabelka nalákala kolemjdoucího pachatele, který po neoprávněném vniknutí do vozidla kabelku ukradl. Neopatrnou ženu tak připravil o všechny osobní doklady.

16.6.2016

Zloděj opětovně kradl v supermarketech, nyní mu hrozí tříletý trest

Uherskohradišťsko – Tři supermarkety v Uherském Hradišti a Starém Městě si vyhlédl jednadvacetiletý muž, který z nich během jedné hodiny odnesl zboží za celkovou částku mírně přesahující tisíc korun. Pohotový pracovník ochranky jej zadržel až v supermarketu na ulici Velehradská, kde následně byla zavolána policejní hlídka. Ta zjistila, že muž nekradl poprvé.

AKTUALIZOVÁNO
16.6.2016

Doživotí mu hrozí také za podíl na vraždě Hradišťana Františka Blažíčka

Zlín – Doživotí. Takový návrh trestu vynesla státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová nad třiapadesátiletým Jiřím Večeřem z Vyškovska. V kauze lehkých topných olejů (LTO) v devadesátých letech se měl podílet na smrti nejméně čtyř osob a jedné přípravě vraždy.

AKTUALIZOVÁNO
15.6.2016

Dealeři ze Zlínského kraje dodávali pervitin i do Rakouska. Už nebudou

Zlín – Několik měsíců trvala důkladná práce a přípravy krajským kriminalistům z odboru obecné kriminality, aby mohli rozprášit a dopadnout dvanáctičlenný gang, který ve velkém vyráběl a distribuoval pervitin. A to nejen u nás, ale i na Slovensko a do Rakouska. Na samotné akci se podílelo celkem 200 policistů nejen ze Zlínského a Jihomoravského kraje, ale také policisté z útvarů pražského rychlého nasazení a Policejního prezidia.

14.6.2016

Auta z parkovacích míst na Slovácku dále mizí, tentokrát dodávka a Octavia

Uherskohradišťsko – Další dvě krádeže a další dvě prázdná místa našli majitelé vozů Škoda Octavia a Citroën Jumper v pondělí a úterý ráno. Lupiči si při krádežích tentokrát vybrali své oběti ve Vlčnově a Strání.

14.6.2016

Agresivní muž napadl matku, policisty i zdravotníky

Uherskohradišťsko – Divoká hádka, práskání dveřmi, hlasitý křik a nakonec i fyzické napadení. Postarší žena následně vybíhá z domu a hledá úkryt, z něhož by stihla zavolat policii. Její dvaadvacetiletý syn totiž přišel domů opět posilněn alkoholem a se svou matkou si nebral servítky. Ve čtvrtek 12. června tak policisté vyjeli do obce na Bojkovsku, aby zadrželi výtržníka uprostřed svého večerního běsnění. S mladíkem přitom nebyly problémy poprvé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT