Pokud ne, odpovědi najdete v názorných videoukázkách na webu Deníku ZDE. Věřte tomu, že vám vše výše zmíněné pomůže při shazování nadbytečných kil.

Tabata je intenzivní intervalový trénink, při kterém budete posilovat svaly a spalovat tuky zároveň. Cvičit budete ve dvacetisekundových intervalech s desetisekundovými pauzami a střídat budete vždy dva cviky, a to dohromady ve třech různých tabatách (sadách). Začínáte přeskoky přes švihadlo v kombinaci se sedy lehy. Tak hurá na to! 

V jedné z lekcí funkčního tréninku se cvičitelka Lu Gregorová zaměřuje na horní část těla. Zacvičíte si společně s ní a jejími dvěma kolegyněmi, které prezentují náročnější a lehčí variantu cviků. Díky činkám a odporové gumě získáte krásně vypracované ruce a vrchní část zad.

Jestliže si chcete vytvarovat sexy boky a štíhlá stehna, zařaďte do svého cvičebního plánu lekci se sumo dřepem, který vás naučí lektorka Alena Vídeňská. A pokud trávíte čas v práci sezením nad počítačem, trápí vás povislé paže, bolestivá ramena a další problémy, provede vás Alena Vídeňská sestavou cviků, které vás těchto problému zbaví. Ke cvičení vám přitom postačí pouze podložka, pokročilejší z vás mohou využít i činky nebo PET lahve s vodou.

Cvičení na problémové partie

V seriálu Deníku jsme se zaměřili i na ženy po padesátce a jejich problémové partie – hýždě, stehna, břicho nebo paže. Zkusíte si mimo jiné i tricepsový klik. Stačit vám k tomu bude opět jen podložka a k tomu obyčejná židle.

Pět skvělých cviků, které přispějí k pevnému tělu a zenové mysli, zvládnete díky návodnému videu na webu Deníku za pouhých deset minut. A tak malou chvíli svému tělu jistě rádi a rády věnujete! Zlepšíte tím nejen svou fyzickou kondici, ale i psychiku. Můžete se těšit na cviky pro posílení nohou, paží, zad, středu těla a břišního svalstva.

Bolesti zad dnes trápí spoustu lidí. Pomoc je přitom snadná, říká se jí jóga. Fyzioterapeut David Heneberg vám během půlhodinového cvičení ukáže, jak dojít k celkovému zlepšení kondice zádových svalů a celého pohybového aparátu.

Břicho a střed těla jsou základem všeho. Energická trenérka Lu Gregorová spolu se cvičenkami Aničkou a Bárou vám názorně předvedou, jak se zaměřit právě na tuto oblast těla, především na břišní svaly. A pokud si myslíte, že pozice „mrtvého brouka“ tak nějak vybízí k nicnedělání, uvidíte, že může mít i úplně jiný význam. Podívejte se!