Toho se měl údajně dopustit na devítileté dívce. Podle státního zástupce, obžalovaný měl v prosinci 2012 zneužít bezbrannosti poškozené. „Obviněný se před poškozenou mimo jiné i opakovaně obnažoval," připomněl krajský státní zástupce Roman Kafka. V případě uznání viny za trestný čin znásilnění hrozí obžalovanému trest odnětí svobody v rozmezí 5–12 let. Jakub P. svou vinu popírá.

Při čtvrtečním hlavním líčení před senátem krajského soudu ve Zlíně vypovídali znalci z oboru psychologie a psychiatrie. Mimo to na řadu přišly i listinné důkazy a četly se i výpovědi poškozené dívky.

Podle slov dětské lékařky Jitky Hájkové, poškozená dívka netrpí posttraumatickou stresovou poruchou. Slova dětské lékařky potvrdil i další znalec z oboru Psychiatrie klinická psychologie Vlastimil Hrůza.

Výsledkem vyšetření znalce bylo, že dívka byla celkově hodnocena jako věrohodná. „Byla zneužita její důvěra a bezbrannost," uvedl psycholog.

Je emočně nezralý

Včera se také ke slovu dostala první ze dvou znalkyň z oboru psychologie, které vypracovaly znalecký posudek na obviněného Jakuba P.

Podle něj, je obviněný intelektuálně výrazně nadprůměrný. Přesto je podle znalkyně obžalovaný emočně nezralý a má mimo jiné chabou sebereflexi „Promítá vinu do okolí, nehledá ji u sebe," řekla psycholožka.

U obžalovaného byla navíc zjištěna sexuální deviace – pedofilie. „Pokud by nepodstoupil léčbu, mohlo by to u něj vést k dalšímu deviantnímu chování," varovala před dopadem pokud by se obžalovaný nepodrobil léčbě. Druhá ze znalkyň která vypracovávala posudek na obžalovaného Jakuba, se ze čtvrtečního hlavního líčení omluvila. Z tohoto důvodu nepadl očekávaný rozsudek. Hlavní líčení se proto přesouvá do říjnového termínu a to 7.října.

Související „Obnažování před dětmi byla moje blbost" tvrdil obviněný Jakub P.