Řidiči na cestách v krajském městě, ale i na Zlínsku by tak měli dbát zvýšené opatrnosti. O své zkušenosti se mnozí podělili na facebookovém profilu Dopravní situace ve Zlínském kraji.

"Ve Zlíně světelná křižovatka u kina směr Březnice ledovka totální," varoval Mija Krajíček.

"Celý Zlín," doplnil jej další uživatel Jura Šústek.

Své varování přidala i Jana Boušková.

"Zlin, ulice Zelinova, Plesníkova, klouzačka a několik aut v sobě! Nelze vyjet ani sjet!"

Jako na klouzačce, ovšem velmi nebezpečné, si musela připadat i Iva Vladíková na ulici Dlouhá v centru města.

"Klouzala jsem křižovatkou dolů, červená nečervená," přidala svou zkušenost.

Jak už v těchto situacích bývá zvykem, komplikace se objevily na nejdelší ulici na sídlišti Jižní Svahy.

"Okružní před zastávkou Družstevní, jsou tam uvízlá auta a trolejbusy, pod kopcem další, ve stejném směru, tak bacha ať do toho nevletíte, jezděte opatrně! Šťastný dojezd," popřál řidičům Martin Král.

Také Zlínsko pokryla ledovka.

"Otrokovice odbočka na Machovou auto v příkopu hned za zatáčkou," upozornila na stejném facebookovém profilu další uživatelka Zuzana Iškovská.

Řidiči, kteří cestovali z Kroměříže přes Hulín a Holešov by si také měli dát velký pozor.

"Je to jedna sklinka," varuje ostatní uživatelka profilu Dopravní situace ve Zlínském kraji pod facebookovým jménem Zu Smyk.

Krátce po desáté hodině večer se objevila další zpráva.

"Dvě sta metrů pod Klečůvkou je nakloněný autobus přes příkop do pole, po obvolání 5 lidí jsem to vzdala a zavolala jsem jim hasiče," uvedla Zuzana Oškerová.

Mokrý sníh a silný vítr působí v kraji komplikace již od víkendu nejen v dopravě. Hasiči Zlínského kraje během pondělního dne vyjížděli k několika hlášeným událostem, mezi které patřily popadané stromy, které se pod tího sněhu lámou a často padají na komunikace, kde brání řidičům v průjezdu.

"Od půlnoci do třetí hodiny odpolední vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči k celkem osmi událostem tzv. technické pomoci, a to popadaným stromům na komunikace a odstranění rampouchů a převisů ze střech. Ve čtyřech případech se jednalo o oblast Vsetínska, jednou na Zlínsku a jednou na Uherskohradišťsku," informovala za krajské hasiče tisková mluvčí HZS ZLK Lucie Javoříková. Podle ní byli ve dalších dvou případech vysláni hasiči k propadlé střeše.

"Jako první vyjížděli o půl desáté dopoledne profesionální hasiči z Valašských Klobouk do místní části Smolina. Zde se pod tíhou mokrého a těžkého sněhu nahnul nad zaparkovaným vozidlem přístřešek a opřel se o auto. Přivolaní hasiči sníh odklidili, přístřešek zpět přetlačili a zajistili. Poté s vozidlem vyjeli ven,"přiblížila událost mluvčí hasičů.

Krátce po poledni podle ní vyjeli místní dobrovolní hasiči v obci Jablůnka k propadlé střeše haly, kde pomáhali s odstraněním spadlých částí.

"Všechny tyto události se naštěstí obešly bez zranění," připomněla Lucie Javoříková ještě před večerní situací s ledovkou.
Situaci budeme nadále sledovat.