Interiér podniku se pyšní dvanácti tisíci skleněnými ozdobami, které zhotovil tradiční výrobce vánočních ozdob Irisa Vsetín. Baňky, které zkrášlí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun a podnik je pro tento „nejvánočnější bar“ vyráběl celý měsíc.

Zdobili ve dvanáctihodinových směnách

Obléct bar do blyštivého hávu zabralo 15 lidem čtyři dny ve dvou směnách. Zaměstnanci zdobili prakticky dva dny nepřetržitě.

Loni se vázala každá ozdoba zvlášť na drátek a potom se montovala ke stropní konstrukci po celé ploše baru. Letos je technika jiná.

Adventní trhy na náměstí Míru ve Zlíně.
Novinka adventních trhů ve Zlíně? Vánoční rozhledna a obří adventní věnec

„Dekorace je plasticky rozmístěna do různých objektů, v různých výškách včetně ‚obláčků‘, kde jsou baňky zavěšeny na pletivo pro králíky. Autorkou je stejně jako loni Veronika Heryánová,“ vysvětluje Michal Vala, marketingový ředitel HP Tronic.

Skleněné nebe nad hlavou

Náročná práce si vyžaduje spoustu trpělivosti a cit v rukou. „Kupodivu jsme rozbili jen tak padesát baněk, což je v poměru ke dvanácti tisícům dobré,“ usmívá se Veronika Heryánová.

Dodává, že bar bude zdobit zhruba 35 mraků a 400 metrů světelného řetězu. „Pracovně jsme to nazvali skleněné nebe,“ dodává autorka designu. Samotnou dekoraci připravovala téměř 14 dnů.

PODÍVEJTE SE, jak to na stejném místě vypadalo vloni:

Bar 1931. 12 000 vánočních baněk v baru v obchodním domě ve Zlíně.
Dvanáct tisíc baněk za téměř půl milionu vyzdobilo strop baru v centru Zlína

Co zůstává stejné jako v minulém roce, jsou barvy. Ozdoby v jemných odstínech hnědé, opálové a stříbrné barvy v kombinaci s lustry, světýlky a dalšími dekoracemi zavěšenými u stropu tvoří neobyčejnou atmosféru.

„Reakce hostů, kteří navštívili Bar 1931, byly nadšené – vánoční atmosféra všechny náramně bavila. Loňské ohlasy byly úžasné, bar se zaplnil i v časech, které nebyly dříve běžné. Doufáme, že se výzdoba bude hostům líbit i letos a že se u nás příjemně naladí na vánoční atmosféru,“ dodal Michal Vala.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Luhačovice mají taneční video I Charleston Luhačovice
VIDEO: Luhačovice v rytmu swingu. Nový klip láká do lázeňského města
Zlínská zoo se pyšní novým jaguárem. Černý krasavec se jmenuje Akabo
Zlínská zoo se pyšní novým jaguárem. Samec se jmenuje Akabo