ATLETIKA

Běh okolo komína v Přerově ovládli regionální atleti. Zvítězil Tomáš Navrátil, před Václavem Bitalou a Tomášem Blahou

Region – Dvě medailové pozice obsadili reprezentanti AK Kroměříž ve 3. ročníku silničního běhu Agrofern Precheza Mizuno desítka okolo komína v Přerově. První příčku v desetikilometrovém závodě na Hané vybojoval v čase 33:10 Tomáš Navrátil, bronzovou pozici tam bral za čas 34:34 Tomáš Blaha. Mezi ně se vklínil druhý v pořadí Václav Bitala z Rožnova pod Radhoštěm (34:20). Vsetínský Milan Trlica skonči šestnáctý (40:33).

 ,,Závod jsem bral jako poslední test před nedělním startem v Běchovicích. Na Hané jsem však očekával větší konkurenci. Myslel jsem, že do Přerova přijedou keňští běžci a také někteří další kvalitní čeští atleti, kteří budou nad moje síly,“ přiznal Tomáš Navrátil.

Ten proto využil příležitosti a přerovský podnik ovládl. ,,Bylo dost větrno, proto jsem původně plánoval běžet ve skupině. Věděl jsem, že si to o první příčku rozdáme s Bitalou, Blahou a Hrdinou. Nakonec jsem začal v ostřejším tempu a po výběhu z areálu Prechezy už jsme vpředu zůstali pouze s Václavem Bitalou. Můj největší soupeř na třetím kilometru nečekaně tempo zvolnil. Já jsem byl v dobré rozpoložení a tak jsem od tohoto úseku na čele neustále navyšoval náskok. A to i přesto, že poslední dva kilometry se běžely proti větru,“ byl s vítězstvím i dosaženým časem v Přerově spokojený Navrátil.  

 ,,Začal jsem volněji a do třetího kilometru jsem se pohyboval na šesté pozici. V průběhu pátého kilometru jsem se ale posunul na třetí místo a na něm jsem zůstal až do cíle,“ potěšil zisk bronzové pozice Tomáše Blahu.     

ATLETIKA

Jiří Kubíček vyhrál Noční běh ve Vyškově. Veronika Jínková vybojovala stříbrnou příčku

Region  – Člen týmu Mattoni Freerun Zlín Jiří Kubíček zvítězil v Nočním běhu ve Vyškově. V šestikilometrovém rovinatém závodu, který se běžel okolo rybníka, dosáhl času 22:39. Druhý v pořadí Jiří Novotný z Kladníků měl v cíli ztrátu pětadvacet sekund. Třetí místo bral za čas 23:25 Petr Konečný z Univerzity Brno.

 ,,Do mety prvního kilometru byla vpředu pětičlenná skupina. Poté jsme zůstali v čele už pouze s Novotným. Od mého největšího soupeře jsem se odpoutal v průběhu třetího kilometru a první místo už jsem pak udržel až do cíle,“ radoval se ze zisku zlaté příčky, ale také z krosového skalpu Jiřího Novotného a Petra Konečného Jiří Kubíček.

 Z regionálních krosařů obsadili ještě Martin Čmelík (Leskovec, 23:41) čtvrté místo, Roman Zlámal z Kroměříže skončil v čase 24:02 pátý, Aleš Fišer (SDH Kvasice, 24:28) šestý, Michal Dědič (Drásal Team, 24:47) osmý a Patrik Bartík z otrokovického KESBUK Teamu devátý (25:04).

V závodu žen se dařilo další reprezentantce zlínského klubu Mattoni Freerun Veronice Jínkové, jež vybojovala časem 28:14 stříbrnou pozici. Vyhrála Terezie Zakopalová (SRTG Vyškov, 27:06), třetí doběhla Denisa Bartošová z Orlové (28:37).

 ATLETIKA

Ve čtvrtek se v Hostýnských vrších poběží Horský půlmaraton

 Rajnochovice – V netradiční den, ve čtvrtek 21. září se uskuteční 1. ročník Horského půlmaratonu a silničního běhu. Závod se koná v Hostýnských vrších. Start půlmaratonu, který má celkové převýšení 926 metrů, i 10kilometrového běhu s převýšením 197 metrů, je u obecního úřadu v Rajnochovicích v 10 hodin. Pořadatelé vyhlásili dvě kategorie mužů a to do 50 let a nad 50 let. Zazávodí si také dvě kategorie žen do 40 let a nad 40 let.

Trať půlmaratonu vede z Rajnochovic směrem Pod Ožirák, Košovy, Tesák, Černavu, Kelčský Javorník, pod Černou bařinu a zpět do Rajnochovic. Závod na 10 kilometrů se poběží k hájence na Rosošné do Teodorova pramenu a zpět. Startovné je 200Kč (půlmaraton) a 100Kč (běh na 10 kilometrů).

 ATLETIKA

Atleti se už po čtyřiatřicáté proběhnou Valašským Meziříčím 

Valašské Meziříčí – V sobotu se koná už 34. ročník Běhu městem Valašským Meziříčím. Start 10 kilometrů dlouhého podzimního městského silničního závodu je na valašskomeziříčském hlavním náměstí v 10.30 hodin. Na stejném místě je i cíl. Pořadatelé závod rozložili do pěti rovinatých okruhů. Prezentace bude probíhat v základní škole Žerotínova od 8 do 10 hodin. Poměřit síly samozřejmě můžou všechny kategorie mužů i žen. Žákovské kategorie si zazávodí na jednom dvoukilometrovém okruhu.

 V loňském roce městský běh ve Valašském Meziříčí vyhráli Jan Kohut z týmu Elite Sport Team (32:01) a Adéla Esentierová (Baláž Extreme Team Ostrava, 44:34).                     

 ATLETIKA

V sobotu se koná 2. ročník Běhu Napajedelskou bránou

 Napajedla – Sokol Napajedla a město Napajedla v sobotu pořádají 2. ročník Běhu Napajedelskou bránou. Start hlavního závodu na 5 mil je v okolí kina a sokolovny v 16.30 hodin. Tam je i cíl. Prezentace končí v 16 hodin. V Napajedlech nachystali také bohatý doprovodný program. Připravené jsou od 14 hodin dětské běhy a rodinný nesoutěžní běh pro širokou veřejnost na 25 minut uslyší startovní výstřel v 16 hodin.  Závod se poběží na okruhu Na Kapli a cyklostezce podél řeky Moravy.

 CYKLISTIKA

Tomáš Galuška si na Masarykově okruhu zazávodil s Janem Bártou

 Zlín – Cyklista FORCE KCK Cykloteam Zlín Tomáš Galuška vybojoval čtvrté místo ve Velké ceně Kola Svorada Bora Hansgrohe, kde dosáhl v závodu dlouhém 55 kilometrů, času 1:18:08. Zajímavý podnik vyhrál v čase 1:15:20 Pavel Boudný (Česká spořitelna Accolade). ,

,Závod pořádaný Janem Svoradou se konal na Masarykově okruhu v Brně. Jel se proti směru, proto bylo na trati několik stoupání a pouze jedno kratší klesání s dvěma zatáčkami. Zúčastnil se ho například i český reprezentant v silniční cyklistice Jan Bárta,“ prozradil Tomáš Galuška.

Ten se v úvodu držel ve v hlavní skupině. ,,V čele byla pětice Bárta, Boudný, Petruš, Brázdil, Bartůněk. Později však v úniku zůstal pouze Pavel Boudný. Já jsem v závěrečném spurtu využil síly Petruše a vyvezl jsem se za ním na čtvrtou příčku v absolutním pořadí. Navíc jsem zvítězil v kategorii čtyřicátníků,“ potěšil velmi dobrý výsledek Galušku.

Na Masarykově okruhu si v konkurenci 167 soupeřů zazávodil ještě jeden reprezentant zlínského FORCE KCK Cykloteamu. Ladislav Pelc skončil v absolutním pořadí díky času 1:19:27 dvaaosmdesátý. V kategorii padesátníků ovšem cyklistický matador ve zlínských barvách dojel na páté pozici.

 DUATLON

Sběratelka titulů Helena Kotopulu si připsala další triumf. Po sobotě je mistryní republiky v dlouhém duatlonu

 Zlín – Z Heleny Kotopulu se letos stala sběratelka českých titulů. V sobotu se totiž stala mistryní republiky v dlouhém duatlonu.

 Zlínská reprezentantka Moraviamanu Otrokovice triumfovala v Příbrami, když dosáhla v závodu složeném z 5 kilometrů běhu, 60 kilometrů cyklistiky a 15 kilometrů běhu, výsledného času 3:18:21. Stříbro brala za čas 3:24:18 Jana Candrová z Českých Budějovic, třetí skončila Michaela Gerychová z CK Kupkolo Dvůr Králové (3:27:26).

 ,, Po prvním běhu jsem byla druhá se ztrátou jedenácti sekund za Michaelou Gerychovou. Na kole jsem se ale brzy dostala do vedení. Na čtyřicátém kilometru cyklistiky však začalo hodně pršet, proto jsem dost promrzla. To se také projevilo v úvodu druhého běhu. Postupně jsem se ovšem znovu dostala do solidního tempa a závod jsem dokončila s téměř šestiminutovým náskokem před Janou Candrovou,“ usmívala se v cíli nad ziskem dalšího cenného sportovního výsledku Helena Kotopulu. 

V mužích se šampionátu zúčastnil další člen otrokovického Moraviamanu Martin Černý. Ten mezi nimi skončil v čase 3:10:59 patnáctý.            

 DUATLON

Valašskokarpatská cyklotour pokračuje Polanským duatlonkem

 Valašská Polanka – Šestým dílem letošní Valašskokarpatské cyklotour bude v sobotu oblíbený Polanský duatlonek. Podnik složený z běhu a závodu na horských kolech odstartuje na fotbalovém hřišti ve Valašské Polance nejmladšími kategoriemi v 9.30 hodin. Od 11.30 hodin vyběhnou a vyjedou na trať junioři a juniorky. Po nich si postupně zazávodí všechny seniorské kategorie. A to muži do 39 let, do 49 let a nad 50 let, ženy do 39 let a nad 40 let. Prezentace ve Valašské Polance pro hlavní závod končí v 10 hodin, pro děti v 9 hodin.

 FLORBAL

V Poháru České pojišťovny Hluk rozstřílel Březolupy. Vsetín vybojoval postup v Třinci

 Region – Bez zodpovědných obran se odehrál očekávaný zápas 3. kola florbalového Poháru České pojišťovny mužů. Slovácké derby nakonec vysoko vyhrálo družstvo Hluku, které porazilo Březolupy 21:7.

,,V utkání jsme se dlouho trápili a ještě v polovině zápasu jsme prohrávali 4:5. Ve zbytku střetnutí už se ale projevila větší florbalová kvalita našeho kolektivu. Březolupy navíc odešly fyzicky,“ tvrdí univerzál Hluku Pavel Rochovanský.

Vsetínu se dařilo na půdě celku Ossiko Třinec, kde Valaši zvítězili 9:8. ,,Po opatrné první třetině jsme ve druhé části trestali chyby soupeře a díky přesné koncovce jsme si vypracovali vedení 8:2,“ prozradil autor jedné ze vsetínských branek Patrik Seevald.

Ve třetím dějství však jeho kolektiv vypadl z role a domácí korigovali stav až na 8:7. ,,Naštěstí nás podržel gólman Pinďák a duel jsme proto dotáhli do vítězného konce,“ oddechl si Seevald. 

Ve 4. kole Hluk v domácím prostředí změří síly s týmem Pegres Havířov. Doma se představí také Vsetín. Valaši vyzvou kolektiv Eagles Orlová.

 HOKEJ

Berani obrátili souboj s Libercem. Duel s Mladou Boleslaví rozhodlo prodloužení

 Zlín – Zatímco extraligovému áčku se nedaří, junioři Aukro Berani Zlín dělají v elitní hokejové soutěži fanouškům radost. Mladí ševci ve 3. a 4. kole vybojovali čtyři body a v tabulce se posunuli na pátou příčku. V dalších kolech se zlínský tým přestaví na ledě soupeřů. V pátek od 17 hodin si zahraje ve Vítkovicích a v sobotu ve 14 hodin poměří síly s Třincem.

Zlín nejprve v pátek porazil Liberec 4:2. Utkání se však pro domácí dlouho nevyvíjelo příznivě. Berani ještě v devětačtyřicáté minutě prohrávali 1:2. Závěr zápasu ale zvládli. Nejprve Václavek ranou od modré čáry vyrovnal na 2:2 a v 59. minutě Fryšara tvrdou střelou na vzdálenější tyč poslal zlínský tým poprvé do vedení. Vítězství mužstva z krajského města poté pečetil sedmapadesát sekund před koncem čtvrtou trefou v liberecké síti povedeným blafákem Dlabaja.

,,Věděli jsme, že to nebude se soupeřem, který má nebezpečné brejky jednoduchý zápas. Bylo nám jasné, že v něm budou rozhodovat maličkosti. Nicméně přestože jsme v utkání dlouho prohrávali, tak jsme věřili, že ho vyhrajeme. To se nám i zásluhou důležitých zákroků gólmana Šimonů povedlo,“ radoval se z cenné výhry domácí útočník Daniel Dlabaja.  

V sobotu Zlín podlehl Mladé Boleslavi 3:4 v prodloužení. Domácí už po devětadvaceti sekundách po Fryšarově ráně vedli 1:0. Mladá Boleslav ovšem sekundu před koncem první třetiny otočila stav na 1:3. Berani však stačili díky dalšímu gólu Fryšary a trefě Dlabaje vyrovnat na 3:3. V páté minutě prodloužení však zajistil Středočechům zisk dvou bodů Flynn.

 ,,Silná Mladá Boleslav byla pevná v obraně. Navíc jsme po prvním vstřeleném gólu polevili v nasazení. Naštěstí se nám podařilo srovnat skóre. V prodloužení na nás byli přísní rozhodčí a čtvrtou branku jsme inkasovali v oslabení.,“ hodnotil souboj s lídrem tabulky zlínský forvard Dlabaja.

Výsledky 3. a 4. kola:

AUKRO BERANI ZLÍN – LIBEREC 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky Aukro Berani Zlín: Dlabaja 2, Václavek, Fryšara.

AUKRO BERANI ZLÍN – MLADÁ BOLESLAV 3:4 (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1) v prodloužení

Branky Aukro Berani Zlín: Fryšara 2, Dlabaja.

Sestava: Šimonů, Huf – Martínek, Marek, Augustin, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Fridrich, Kollár – Fryšara, Jenáček, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Václavek, Hefka, Kenša, Dobiáš, Dlabaja.

 STOLNÍ TENIS

V úvodním zápase uhrál Zlín s favorizovaným Novým Jičínem čestný výsledek

 Zlín – V 1. kole stolně tenisové druhé ligy Zlín nečekaně vzdoroval favoritovi z Nového Jičína. Tým z krajského města s možná největším aspirantem na postup do první ligy prohrál 6:10.

 ,,I bez nemocného Smočka a Bělíka, který si plnil reprezentační povinnosti na mezinárodním mládežnickém turnaji, jsme podali velmi dobrý výkon. Před zápasem jsem totiž očekával jednoznačnější výsledek,“ přiznal domácí Zdeněk Dorňák.

Ten byl hlavním tahounem zlínského družstva, když v singlech postupně porazil Michala Kratochvíla, Tomáše Kratochvíla a Miroslava Janču. ,,Bodový přísun ovšem zajistili také Jan Dufek a David Oharek,“ nezapomněl pochválit svoje spoluhráče Dorňák.

Ten však uznal, že Severomoravané se sestavou, v níž měli až na Tomáše Kratochvíla všichni ostatní hráči v čele s René Kowalem, už bohaté prvoligové zkušenosti, vyhráli zaslouženě.

,,Hosté měli vyrovnanější tým. Navíc zvládli obě čtyřhry a to jim hodně pomohlo ke konečnému vítězství,“ konstatovala letošní trojka stolně tenisového Zlína.   

Výsledek 1. kola:

KST ZLÍN – TJ NOVÝ JIČÍN 6:10

Body KST Zlín: Dorňák 3, Jan Dufek 2, Oharek.

 STOLNÍ TENIS

Ve třetí lize se z výher radovaly celky Šarov, Chropyně a Vsetína

 Region – Třetí ligu stolních tenistů začaly výhrami družstva Šarov, Chropyně a Vsetína. Naopak s porážkou se musely smířit kolektivy Holešova, Valašského Meziříčí a béčka Zlína.

Šarovy porazily zlínskou rezervu 10:2. V okresním derby bylo důležité, že hned v úvodní čtyřhře zvládlo domácí duo Bojko, Křen pětisetovou bitvu s Karalem a Jakubem Dufkem. ,,Měli jsme vyrovnanější celek. Vždyť všichni naši hráči přispěli k vítězství dvěma singlovými body. Naopak v barvách Zlína byl nebezpečný pouze Michal Nedbálek,“ upozornil na hlavní příčinu úspěchu Šarov Lubor Křen.

 Lokální derby bylo k vidění také v Holešově. V něm ovšem domácí nenašli zbraň proti Vsetínu a s Valachy prohráli 1:10. ,,V partii dvou nejstarších celků třetí ligy jsme proti nováčkovi soutěže dokázali prodat větší stolně tenisové zkušenosti. Výsledek je ale pro domácí družstvo dost krutý. Zejména matador Karel Sekanina kladl velký odpor. Slováček proti němu dokonce v páté sadě odvracel mečbol. Pět setů proti účastníkovi červnového mistrovství Evropy veteránů ve švédském Helsinborgu musela bojovat i naše jednička Sagáčik,“ prozradil vsetínský Jaroslav Došek.

Zviditelnil se rovněž tým Chropyně. Hanáci jednoznačně překonali Lanžhot 10:4. ,,V porovnání s minulou sezonou máme letos silnější družstvo. A hned v prvním kole se projevila jeho kvalita. Jihomoravany jsme přehrávali hlavně jistotou,“ pochvaloval si domácí Otmar Mergenthal.

Výsledky 1. kola:

Skupina D:

CHROPYNĚ - LANŽHOT 10:4

Body Chropyně: Lukáš Konečný 3, Král 2, Plšek 2, Mergenthal 2, čtyřhra: Plšek – Král.

Skupina E:

ŠAROVY – KST ZLÍN B 10:2

Body Šarov: Bojko 2, Račák 2, Jahůdka 2, Křen 2, čtyřhry: Křen – Bojko, Račák – Jahůdka.

KST Zlína B: Nedbálek 2.

TJ HOLEŠOV – KST VSETÍN 1:10

Bod Holešova: čtyřhra: Posolda – Marek Bednář.

KST Vsetína: Sagáčik 3, Došek 2, Slováček 2, Vaculík 2, čtyřhra: Sagáčik – Slováček.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – TTC FRÝDLANT 8:10

Body Valašského Meziříčí: Orlovský 3, David Hladil 3, Bazalka, Jiří Konečný.

 TENIS

Mistr obratů Slovák Martin Kačáni z Trenčína ovládl tenisové Masters ATP Valaška  

 Brumov – Martin Kačáni zvítězil v závěrečném turnaji osmi nejlepších tenistů ATP Valašska 2017. Reprezentant Trenčína porazil v Masters otevřeného podniku pro tenisové amatéry nad 20 let na antukových kurtech v Brumově, ve čtvrtfinále Josefa Hnaníčka ze Štítné nad Vláří, v semifinále zlínského Lukáše Rakušana a ve finále Jana Kostku (Valašské Klobouky).

,,Přestože na Valašsku chyběli tři kvalitní tenisté, Turnaj mistrů měl výbornou úroveň. Martina Marušáka na kurty nepustily natažené mezižeberní svaly, Tomáš Břečka se ve stejný den zúčastnil amatérského mistrovství republiky v Prostějově a Dušan Machala s Jiřím Macharou dali přednost dovolené. I bez nich byl ovšem k vidění útočný celodvorcový tenis, přesná hra na síti a povedené prohozy. Nechyběly ani nečekané obraty duelů,“ prozradil ředitel celého okruhu ATP Valašska Jan Nahodil.

Toho udivil výkon Martina Kačániho. ,,Třiatřicetiletého tenistu z Trenčína zastihl turnaj ve skvělé pohodě. Kačániho ve všech zápasech zdobila velká bojovnost a vůle uspět. Sympatický Slovák měl však také štěstí. Vždyť ve všech zápasech prohrával, aby je nakonec obrátil ve svůj prospěch. Povedlo se mu hlavně finále, v němž díky trpělivé hře a razantnímu forhendu eliminoval největší zbraně favorizovaného Jana Kostky,“ chválil vítěze letošního Masters v Brumově Nahodil.

V rámci Masters se hrála také Soutěž útěchy (o 5. místo). V ní ve finále zdolal Josef Hnaníček valašskoklobouckého Ladislava Psotu 6:3, 7:6.

Výsledky Turnaje mistrů ATP Valašska 2017: Čtvrtfinále: Jan Kostka (Valašské Klobouky) – Peter Barták (Púchov) 6:3, 6:3, Radek Hořák (Brumov-Bylnice) – Ladislav Psota (Valašské Klobouky) 6:4, 6:4, Lukáš Rakušan (Zlín) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky)  6:3, 6:3, Martin Kačáni (Trenčín) – Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) 4:6, 7:5, 10:4. Semifinále: Kostka – Hořák 3:6, 7:6, 10:6, Kačáni – Rakušan 7:5, 2:6, 10:8. Finále: Kačáni – Kostka 6:3, 6:7, 10:6.

Konečné pořadí 26. ročníku ATP Valašska: 1. Jan Kostka 256 bodů, 2. Martin Kačáni 218, 3. Martin Marušák 174. 4. Jan Nahodil 141, 5. Radek Hořák 131, 6. Ladislav Psota 119, 7. Karel Křen 112, 8. Tomáš Břečka 108, 9. Martin Liška 92, 10. Lukáš Rakušan 90.