Samotná hlava státu se opět zmínila o tom, že místní radnice hospodaří s vyrovnaným rozpočtem. "Moje babička říkala, že dluhy ujídají z mísy, protože se musí později zaplatit. Chtěl bych blahopřát jak paní starostce, tak celému zastupitelstvu, že hospodaří rozumně, lépe, než stát," podotkl Miloš Zeman.

V reakci na blahopřání z řad obyvatel města pak poznamenal, že sedmdesát let je věk, kdy končí puberta a člověk vstupuje do dospělosti. "Až mě tady uvidíte příště, nebudu pubertální, ale dospělý prezident," usmál se.

Další dotaz směřoval k zemědělské půdě, na což preziodent reagoval slovy o tom, že nejen na úrodné Hané už mnohá půda zdevastována byla a to solárními panely. "Bylo to proto, že byly přijaty nesmyslné zákony, proti kterým jsem protestoval ještě jako důchodce.

Výkupní cena elektřiny vyráběné ze solárních zdrojů byla čtyřikrát vyšší, než cena elektřiny vyráběné normálním způsobem. Kdo by do takového obchodu nešel, že ano," dodal.

Děvčátko z davu se pak prezidenta optalo, co se mu nejvíc v České republice líbí a co ne.

"Nejvíc se mi líbí Vysočina. Člověk se nemá stydět, přiznávat se ke kraji, kde se sice nenarodil, ale který si dlouhodobě zamiloval. A co se mi v České republice nelíbí, to jsou dvě kategorie lidí: zloději a novináři. Zloději ale víc," uklidnil prezident přítomné žurnalisty.

Na další dotaz oznámkoval minulý i současný vládní kabinet.

"Pokud bych Nečasově vládě dal čtyřku mínus, tak té současné bych dal poctivou, ale opravdu poctivou trojku. Ve slovní klasifikaci to znamená dobře, ale jsou tam ještě dva stupně: chvalitebný a výborný," uzavřel Miloš Zeman a rozloučil se slovy: „Protože jsem slíbil, že do každého kraje budu jezdit jednou ročně, tak za rok se vrátím a se mnou příjde zákon."