Váš oblíbený festival Rock na Plumlově, který si již získal na Prostějovsku i v jeho širším okolí velmi slušné renomé, letos hlásí zásadní novinku. Místo plumlovského areálu „v Borkách“ jej bude hostit pláž U Vrbiček na plumlovské přehradě.

Rock na Plumlově nově na pláži U Vrbiček

„Proč jsme se tak rozhodli? Pláž U Vrbiček je podle mě místem jako stvořeným pro pořádání našeho festivalu. Areál je tam parádní, voda v přehradě bude v té době ještě čistá, Prostějováci to budou mít na akci blíž a kousek od pláže se nachází i Autokemp Mostkovice,“ vysvětluje ředitel festivalu Milan Piňos.

Připomeňte si parádní Rock na Plumlově 2023

Rock na Plumlově 2023.
Od Rusters až po Walda Gang. Plumlov zachvátila rocková horečka sobotní noci

Jeho organizátorský tým pevně věří, že pláž U Vrbiček spolu s pečlivým výběrem rockových kapel osloví spoustu nových zájemců z řad festivalových fanoušků.

„V původní areálu „V Borkách“ jsme byli velmi spokojeni, ale přesunem na více exponované a známé místo se snažíme ještě zvýšit atraktivitu samotného festivalu třeba i pro případné vzdálenější účastníky akce,“ dodává Milan Piňos.


Nahrává se anketa ...

Hvězdná sestava v čele s Alešem Brichtou

A na jaké rockové kapely a hudební uskupení se můžete letos těšit?

„Jsme moc rádi, že se na našem festivalu objeví, jak tradičně i bývá zvykem, i jedna opravdová hvězda. A tou podle mě bezesporu Aleš Brichta je. Tento skvělý zpěvák, skladatel a textař je moje krevní skupina a nebojím se říci i srdcovka. Věřím, že i pro ostatní fanoušky rocku a metalu bude tím pravým lákadlem,“ usmívá se festivalový šéf.

Pozvání na akci přijala i populární Argema. „Ta již na festivalu hrála v minulosti. V Plumlově se jejím členům moc líbilo a znovu se k nám moc těší,“ přidal zajímavý postřeh.

Svatovavřinecké hody Přerov 2022 - Argema.Svatovavřinecké hody Přerov 2022 - Argema.Zdroj: Tobiáš Macháček

Regionální patrioti přináší i regionální taháky

Hvězdné kapely doplní další festivalové taháky v podobě regionálních kapel.

„Náš organizátorský tým se cítí být regionálními patrioty, a tak prostě regionální kapely nesmí na našem festivalu chybět a navíc vždy sklízí velké ovace. Letos se mohou fanoušci těšit na Marasd, Kokeno a Quercus,“ vyjmenoval Milan Piňos.

Mezi stálice regionální scény na Prostějovsku patří například i výše zmíněná kapela Marasd. „Na letní Rock na Plumlově se už vážně moc těšíme. Bude to parádní rocková jízda. A na přehradě to bude mít super letní kouzlo," slibuje frontman kapely Víťa Křivánek.

Zavzpomínejte na Kern a Turbo. Rock na Plumlově 2022

Hudební minifestival v plumlovském areálu Borky rozproudily rockové legendy Kern a Turbo, 10. 6. 2022
VIDEO: Hudební legendy i mladá krev. Rockeři rozparádili Plumlov

Vstupenky na festival Rock na Plumlově 2024


Lístky na festival se dají pořídit už nyní, a to za výhodné ceny na smsticket.cz. A právě probíhá i vstupenková „valentýnská akce“. Tak s koupí vstupenek neváhejte.

Rock na Plumlově 2024. Valentýnská akce na vstupenky.Rock na Plumlově 2024. Valentýnská akce na vstupenky.Zdroj: Se svolením MP Vision