Během minulého víkendu byla uzavřena část u hlavní křižovatky, takže auta stála od tamní čerpací stanice až k Motorestu Samota v Buchlovských horách, opačným směrem pak až do sousedního Jihomoravského kraje k obci Malínky.

Vyjet s časovou rezervou museli do práce například lidé pracující ve výrobním závodu v Brankovicích. Pátky a neděle byly podle řidičů v místě nejkritičtější.

„Jezdím teď na noční, takže se kolonám naštěstí vyhýbám. S opravou ale mohli podle mého ještě počkat, cesta byla zatím dobrá," zhodnotil během týdne třeba Jan Brňák ze Střílek.

Uzavřenou hlavní křižovatku u Střílek směrem na Zástřizly musely objíždět také autobusy. Objízdná trasa byla pro ně vedena přes křižovatku z takzvané Hruškové aleje u Střílek směrem na Chvalnov – Lísky. Cestu si tudy krátila i těžká auta, což se tamnímu starostovi příliš nezamlouvalo.

„Objížďka je přes obec vedena i přesto, že jsem s tím nesouhlasil. Cesta je v tomto období mokrá a podloží nasáté vodou a nestabilní. S auty nad sedm a půl tuny je to problém," upozornil po minulém víkendu starosta Chvalnova Jiří Švagera.

Ze strany od Uherského Hradiště se pak uzavírce řidiči vyhýbají přes Stupavu. Podle tamní starostky Anny Muchové je rušnější provoz v obci hodně znát.

„Jezdí tady spousta řidičů, nejen osobních aut, ale také náklaďáků a kamionů. Na úzké cestě se jim vyhnout není snadné," konstatovala v pondělí starostka obce.

Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Niny Ledvinové by měl být na hlavní trase opraven úsek dlouhý dva a půl kilometru, hotovo má být do 10. října.

„V celé délce stavby je omezena rychlost a je stanoveno posuvné pracovní místo, ve kterém je provoz usměrněn do jednoho jízdního směru, řízen je světelným signalizačním zařízením," upřesnila Nina Ledvinová.