Miminko z Lubné vážilo 3600 gramů, měřilo padesát centimetrů. Spolu s maminkou Květoslavou jsou v pořádku.

„Je to nádherný pocit. Vůbec jsme nečekali, že naše miminko bude tady narozené jako první. Měli jsme termín až druhého ledna," vysvětluje maminka.
Na Vojtíška doma čeká čtyřletá sestřička.

„Eliška se o bratříčkovi dozvěděla až v osm hodin ráno, protože jsem ji zavezl k babičce a celé to prospala," řekl Deníku tatínek Libor Opravil.
Obyvatele z Lubné narození miminka mile překvapilo.

„Je to pro obec významná událost. Přejeme hlavně hodně zdraví a věřím, že to celé společně oslavíme," řekla Deníku vysokoškolačka Kristýna Vrbová z Lubné.

Radost sdílí i další obyvatelka Lubné. „První krásná zpráva hned zkraje nového roku," usmívá se také Lenka Kroupová.

Starosta Lubné Jan Kováč už chystá oslavu.

„Velmi mě to překvapilo a je to úžasná zpráva. Dozvěděl jsem se to teprve před hodinou a myslím si, že pro takovou malou obec je to velké plus. Maminka je učitelka mateřské školy a znám ji velice dobře. Jakmile se vrátí z porodnice, tak uspořádáme velkou oslavu a mamince za obec předáme finanční odměnu a věcný dar," plánuje starosta.

Těší ho to také z toho důvodu, že lubenský místostarosta se v těchto dnech už dostává z těžké autonehody, kterou měl v půli prosince v Kroměříži. „Bude to taková náplast na lepší náladu," slibuje si.

Ve zlínské porodnici patří triumf Vojtíškovi Šenkovi. Mamince Markétě z Holešova se narodil se v 1.51 hodin. Vážil 3250 gramů a měřil 50 centimetrů.

V meziříčské porodnici zase na první letošní dítě čekali do 0.44 hodin. Jmenuje se Mirek Zajíček, je z Bystřičky a při 52 centimetrech vážil 3800 gramů.

Naopak v Uherském Hradišti a Vsetíně do dnešního podvečera prvního letošního novorozence neměli.

Autor: Marek Hořava a zpravodajvé Deníku