„Ve středu ráno jsme začali v areálu s přípravami a stavbou stanů, pódií a dalšího zázemí. Přivítalo nás krásné slunečné počasí, tak doufám, že sluníčko nás bude provázet až do konce festivalu," řekl o přípravách ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

V pátek vystoupí Jarek Nohavica

Letošní Holešovská Regata slibuje celou řadu hudebních hvězd: v pátek 20. června vystoupí fenomenální písničkář Jaromír Nohavica se speciálním koncertem, v sobotu pak kapely Kryštof, No Name, Polemic, Jaroslav Uhlíř, Jiří Schmitzer a mnoho dalších.

Zdroj: Youtube

Přečtěte si ON-LINE rozhovor s pořadatelem 

Na sobotu je také připraven bohatý doprovodný program pro malé i velké diváky. Na nádvoří zámku budou probíhat divadelní představení, na loukách vystoupí středověcí šermíři nebo bude možné vyzkoušet si atletické disciplíny a jiné sportovní atrakce.

Připravena je i soutěž plavidel

Samozřejmou součástí sobotního odpoledne budou i vodní disciplíny: atraktivní a divácky velmi oblíbená přehlídka netradičních plavidel, kterých letos vypluje na vodní hladinu 25, a přejezd vodní lávky.

Protože bude letos festival poprvé dvoudenní, počítají pořadatelé s rozšířením stanové louky, kde mohou návštěvníci stanovat od pátku až do neděle, a to včetně hygienického zázemí, které bude situováno v budovách místního koupaliště. I letos bude připraveno hlídané parkoviště kol.

Veškeré informace o programu, cenách vstupenek a technické organizaci jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách festivalu www.holesovskaregata.cz a také na Facebooku. Vstupenky jsou stále k dostání v předprodejích. V den konání bude omezený počet u vstupu. (poh)

Pozor na dopravní omezení: vyberte, kde ideálně zaparkovat

I letos si festival vyžádá omezení v dopravě, a to hlavně kvůli bezpečnosti návštěvníků i obyvatel města. „V první řadě bychom chtěli požádat motoristy o maximální vzájemnou toleranci a respektování pokynů pořadatelů, Policie ČR a městské policie. Ty, kteří budou na akci přijíždět, prosíme, aby se nesnažili najet až do bezprostřední blízkosti zámku a zaparkovali podle pokynů a doporučení pořadatelů v místech k tomu určených. Ty, kteří pouze projíždí centrem Holešova, prosíme o ohleduplnost a respektování objízdných tras v souvislosti s uzavírkami některých ulic," řekl ředitel pořádající Agentury Velryba Michal Žáček.

Od pátku 20. 6. od 15 hodin až do sobotní půlnoci budou úplně uzavřeny ulice Zámecká a Partyzánská. Ulice Zámecká bude určena pouze pro pěší přístup diváků k pokladnám a hlavnímu vstupu do areálu.

Pro zákazníky Zahradnictví Stella bude povolen vjezd pouze ve směru od restaurace Holajka. Ulice Partyzánská bude uzavřena a vyhrazena pro parkování diváků. Parkování zde budou regulovat pořadatelé a vjezd do této ulice bude možný pouze ve směru od centra Holešova. Ve směru od Bystřice bude ulice uzavřena. Pro motoristy to znamená, že budou muset použít objízdnou trasu po obchvatu Holešova a ulicích Osvobození a Masarykova.

Parkovací plochy budou značeny orientačními tabulemi a během festivalu se zde budou pohybovat označení pořadatelé, kteří lidem doporučí místo, kde budou moci zanechat své vozidlo. Mezi doporučenými parkovacími plochami jsou i plochy se zpoplatněným stáním. Tyto plochy budou fungovat v běžném režimu. Na webových stránkách Městské policie Holešov (mp.holesov.cz) je možné nalézt jejich seznam a provozní dobu.

K parkování lze využít míst u obchodních center i doporučené ulice v okolí zámku. Parkoviště u koupaliště a pod nadjezdem bude vyčleněno pro diváky, kteří budou stanovat na louce v zámecké oboře. Pořadatelé děkují všem za toleranci a vzájemnou ohleduplnost. (hr)