„S výrobky firmy Ton jsem se setkal poprvé někdy ve svých dvaceti letech, kdy jsem je viděl na fotografiích v časopise, nyní je tedy poprvé v životě vidím i naživo," poznamenal s tím, že krásné bývají ženy, ale krásný bývá výjimečně i nábytek.

Bystřického starostu pro změnu pochválil, že město hospodaří s vyrovnaným nebo přebytkovým rozpočtem. „Města a obce by měly dostávat více peněz než ministerstva," nechal se slyšet český prezident.

Došlo ale i na kritická slova, to když Miloš Zeman zmínil větrnou elektrárnu, která se tyčí nedaleko. „Když jsem loni navštívil Svatý Hostýn, všiml jsem si, že má ještě jednu dominantu. Mít půl hodiny času navíc a balíček semtexu, pravděpodobně bych se pokusil ji vyhodit do povětří, pak bych ale asi strávil nějaký čas ve vězení," žertoval prezident.

Během setkání s obyvateli města zase vyvolal úsměvy dotaz jednoho z dětí, co má hlava státu nejraději k obědu.

„Nejčastěji si dávám brambory s máslem a šnytlíkem, dobře posolené," odpověděl školákovi dobře naladěný prezident a neopomněl dodat, že je to jediné jídlo, které zapíjí zásadně mlékem.

V Chropyni nejprve prezident besedoval se zaměstnanci a vedením Chropyňské strojírny a poté ho přivítala starostka města Věra Sigmundová. „Je tomu dnes devatenáct let, kdy Chropyni naposled navštívil prezident republiky," připomněla a věnovala hostovi medaili vyraženou u příležitosti 750. výročí první zmínky o Chropyni.

Samotná hlava státu se opět zmínila o tom, že místní radnice hospodaří s vyrovnaným rozpočtem. „Moje babička říkala, že dluhy ujídají z mísy, protože se musí později zaplatit," podotkl Miloš Zeman.

V reakci na blahopřání z řad obyvatel města pak poznamenal, že sedmdesát let je věk, kdy končí puberta a člověk vstupuje do dospělosti. „Až mě tady uvidíte příště, nebudu pubertální, ale dospělý prezident," usmál se a s obyvateli Chropyně se rozloučil slibem.

„Protože jsem slíbil, že do každého kraje budu jezdit jednou ročně, tak za rok se vrátím a se mnou přijde zákon," uzavřel prezident.