Vsetíňané jej totiž zahrnuli spoustou dotazů, na které nebyl dostatek času odpovědět. Pan prezident proto obyvatelům města slíbil, že za rok přijede znovu a vyhradí si na ně delší čas.

Setkání s obyvateli města začalo krátce po páté hodině odpoledne. Stovky příznivců Miloše Zemana spontánně projevovaly souhlas s jeho prohlášeními pokřikem: „Ať žije Zeman!"

Vsetíňané hlavu státu přivítali tradičně chlebem a solí. Od starostky města Ivety Táborské dostal pan prezident kytici rudých růží. „Skutečně voní. Málokdy se setkám s růžemi, aby voněly," pochválil Miloš Zeman dar od první ženy Vsetína.

Iveta Táborská představila panu prezidentovi největší problémy města: stav železničního nádraží a stále nedokončenou silniční propojku mezi Vsetínem a Valašským Meziříčím.

Jedním z prvních dotazů, které na setkání zazněly, mířil na problémy soužití majoritní společnosti s romským etnikem. „Nerozděluji lidi na bílé, žluté nebo černé. Rozlišuji je na slušné a neslušné. Těm, kteří odmítají nabízenou práci, bych odebral sociální dávky," nechal se slyšet Miloš Zeman.

Na přetřes přišly také otázky národní hrdosti a zvyšujícího se nebezpečí neonacismu ve společnosti. „Už Švejk říkal, že každý je odněkud a nikdo neovlivní to, kde se narodil. Máte být proto hrdí na to, co jste v životě dokázali. A tam je hrdost na místě," vysvětlil svůj postoj pan prezident.

Lidé ze Vsetína byli návštěvou hlavy státu ve většině případů nadšeni. „Překvapila mě účast a také to, že se hodně lidí ptalo," svěřila se Jana Novosadová.

Za svým prezidentem dorazil také dvaašedesátiletý Pavel Tkadlec z Leskovce. „Potkal jsem se už se třemi prezidenty. S Ludvíkem Svobodou v Brně, potom s Václavem Klausem na Vsetíně. Říkal jsem si, že než umřu, ještě do třetice bych chtěl jednoho pana prezidenta vidět," usmíval se šťastný Pavel Tkadlec.

Před radnicí se objevil také hlouček protestujících Vsetíňanů s transparenty. Během celého mítinku se ale nijak neprojevovali.