Zadrženy byly podle dostupných informací tři tamní úřednice, co ale předcházelo jejich zatčení a zda jsou vůbec z něčeho obviněny, zatím policie odmítla upřesnit.

„Nemáme relevantní informace, které by bylo možné v tuto chvíli zveřejnit. Předčasné spekulace by mohly někoho zbytečně a nespravedlivě poškodit," odpověděla na dotaz Deníku krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

K rodícímu se skandálu se nechtěl vyjádřit ani ředitel Finančního úřadu v Kroměříži Milan Voznica. S omluvou, že není kompetentní osobou v této věci, odkázal na mluvčí Generálního finančního ředitelství Petru Homolovou.

Ta pak Deníku jen potvrdila, že ředitelství bylo o postupu policie předem informováno a poskytlo jí veškerou požadovanou součinnost.

„S ohledem na probíhající šetření Policie České republiky však v této chvíli nebudeme o případu poskytovat žádné další informace," dodala Homolová.

Podle zjištění Deníku nicméně policie v souvislosti s kauzou už provedla i domovní prohlídky u několika dalších lidí a počet zadržených tak nemusí být zdaleka konečný.