Ve Ski areálu Razula si mohou návštěvníci neděli zpestřit maškarním lyžováním.

„Přes den je slunečno a teploty se drží kolem nuly, v noci mrzne, takže povrch sjezdovek se nám ani nehne. Počasí se má takto udržet i na víkend, kdy by podle předpovědí mohlo i zasněžit. Na sjezdovkách máme stále 90 centimetrů sněhu,“ přiblížil šéf střediska Leo Bača.

Děti, které dorazí v maskách, budou mít lyžování zdarma. Ve Velkých Karlovicích jsou stále sjízdné i běžecké trasy v údolí.

„Nejlepší podmínky panují na hlavní trase mezi Pepicentrem a Babskou, která je obecním úřadem pravidelně upravována. V údolí v běžeckých stopách je stále kolem 40 centimetrů sněhu,“ popsala Martina Žáčková z Resortu Valachy.

Běžkaři místy jezdí po jehličí

Výborné podmínky slibují lyžařům i na Kohútce v Javorníkách.

„Dosněžili jsme na ledové plotny technický sníh, lyžovačka bude nádherná,“ poznamenal provozovatel Josef Kocurek. Na svazích Ko-hútky je stále mezi 60 až 120 centimetry sněhu. S horšími podmínkami se však již musejí smířit běžkaři.

„Tratě jsou rychlé a tvrdé, někde vyjeté až na jehličí,“ popsal Kocurek.

Počasí nyní neumožňuje strojovou úpravu běžeckých tratí na Pustevnách v Beskydech, pokryl je zmrzlý sníh. Podle webových stránek areálu pojedou o víkendu všechny vleky, lyžaři by měli být opatrní v dolní části Malé sjezdovky, která je zledovatělá. Dostatek sněhu mají i střediska na Soláni a v Karolince.

„Povrch je sice ztvrdlý, ale podmínky jsou stále dobré. Běžkaři by ale měli být opatrní, hřebenovka je hodně zmrzlá,“ varuje provozovatel Marek Cimala.

Zlínský svah omezil provoz

Kolem metru sněhu stále hlásí také provozovatelé svahu nedaleko centra Zlína. V tomto týdnu zde ale omezili provozní dobu, lyžuje se až od 12 hodin. Chtějí tak udržet sjezdovky v dobrém stavu. Vleky stále jedou i ve Stupavě na Slovácku.

„Máme asi 60 centimetrů sněhu, něco jsme dosněžili. Podmínky jsou výborné, očekáváme v této zimě možná poslední dobrý víkend,“ řekla provozovatelka Bohdana Orlová.