Paella je klenotem Valencijské kuchyně. Obyvatelé jednoho z největších španělských měst jsou na ni právem pyšní. Zmínky o rýžovém pokrmu s rybím masem nebo zeleninou se objevují po staletí a na jeho původ se váže řada mýtů. Tradiční receptura pochází ale pochází teprve z poloviny 19. století z laguny Albufera z oblasti Valencie. Název "paella" pak zřejmě pochází z latinského patella, což znamená plochý talíř, na kterém byly nabízeny oběti bohům. Recepty se dnes velmi různí a každý si přidává, co má rád. My jsme pro vás připravili velmi chutnou verzi s mořskými plody. Kalamáry můžete nahradit masem kuřecím, ale pozor: mořské plody jako krevety a slávky mají velmi výrazné aroma rybiny. I kuřecí maso tak bude chutnat víceméně jako ryba. Pokud máte slávky i s mušlí, musíte je nejprve nechat povařit ve 250 ml zeleninového vývaru, aby se otevřely.

Důležitou součástí přípravy tradiční paelly je hluboká pánev. Ideální je samozřejmě tradiční paellera. Pravá španělská paella se připravuje v této obrovské pánvi přímo na otevřeném ohni. Pro domácí přípravu postačí hluboká pánev. Pánev rozehřejte, polijte olivovým olejem a přidejte cibuli a česnek. Orestujte, přidejte nakrájenou papriku. Paellu můžete obohatit kukuřicí, lilkem, hráškem nebo další zeleninou. Po chvilce přidejte mořské plody: celé krevety, na kolečka nakrájené kalamáry a slávky. Orestujte několik minut a přihoďte spařená, nakrájená oloupaná rajčata. Přidejte rýži a zalijte vývarem. Někteří přidávají i trochu bílého vína. Směs prudce smažte asi deset minut, nemíchejte. Poté posypte špetkou šafránu, který dodá autentické aroma a rýži obarví dožluta. Stáhněte plamen a nechte dusit dalších patnáct minut. Můžete dochutit solí, pepřem nebo trochou kurkumy.

Paella provoní kuchyň, že vám budou sousedé závidět. Nechte si chutnat nebo jak by řekli Španělé: Buen provecho!

Ingredience: 10 krevet střední velikosti, 750g rýže, nejlépe kulatozrnné, olivový olej, 2 cibule, 2 stroužky česneku, 3 zralá rajčata, 2 - 3 papriky, 1,5 litru rybího nebo zeleninového vývaru, 350 gramů kalamárů nebo kuřecího masa, 250g slávek, šafrán, sůl, pepř, kurkuma.