Podle státního zástupce Romana Kafky, obžalovaný v prosinci 2012 zneužil bezbrannosti poškozené. „Obviněný se před poškozenou i opakovaně obnažoval," připomněl krajský prokurátor. V případě uznání viny znásilnění hrozí obžalovanému trestní sazba v rozmezí 5–12 let. Jakub P. svou vinu ale popírá. I nadále je ve vazbě a to již sedm měsíců. Senát krajského soudu ve Zlíně 25. července nevyhověl návrhu obžalovaného na ukončení vazby, takže pro obviněného Jakuba P. i nadále trvá. Nedá se totiž vyloučit, že by se obžalovaný k dětem opět nepřiblížil a nekontaktoval je. „Nechci se k tomuto případu vyjadřovat, jedná se o dítě mladší patnácti let a nechtěl bych nikomu ublížit. Navíc ani nemohu díky právním důsledkům tohoto konání. Mohu jen říci, že můj mandant má právo na obhájce a na to, aby byl obhajován," uvedl již dříve Deníku právník obžalovaného Pavel Fišer.

Při středečním hlavním líčení senát vyslechl výpověď obžalovaného Jakuba P, ale také svědků a psycholožky ke které poškozená dívka stále dochází. „Poškozená dívka vypovídala věrohodně," bylo vyjádření psycholožky, která má nyní dívku v péči. Uvedla také, že dívce se prožitý otřesný zážitek stále vynořuje v jejích snech. „Navíc má stále těžký pocit viny. Stále cítí provinění," připomněla lékařka.

Vše mělo začít v prosinci minulého roku. Přítelkyně Jakuba P. Kateřina hlídávala svým známým děti. Mezi nimi byly i dvě sestry ve věku 9 a 7 let. Starší z nich začala být po příchodu domů zamlklá a smutná. Mívala v noci noční můry, byla nervóznější a dost často plakala. Nechtěla už chodit ke Kateřině, která ji a její sourozence hlídávala. Jednou rodiče na základě upozornění svých dětí prohlédly fotografie uložené v jejich počítači, které Kateřina a Jakub v době hlídání pořídili v jejich domě. Měly to být fotografie, které pořizovali do soukromého alba. Toto album plné fotek dětí mělo být určeno jim, ale ne rodičům dětí které hlídali. Dokonce tyto fotky zveřejňovali bez souhlasu rodičů na sociálních sítích. „Jé maminko podívej, Kuba je tady nahatý," volal z pokoje malý pětiletý syn matky oběti. Rodiče dívky si proto prošli fotografie pořízené v době hlídání a zůstali v šoku. Děti sice byly oblečené, ale u nich stál Jakub P. a byl od pasu dolů obnažený. Proto ihned vyzpovídali své dcery, aby se dozvěděli, co se vlastně v době jejich hlídání stalo. „Uhodili jsme na ni, protože je z našich dětí nejstarší a chtěli jsme vědět, co se vlastně dělo," řekl ve středu u soudu otec poškozeného dítěte. Dívka se ze začátku bála se svou otřesnou zkušeností svěřit rodičům. Její otec také u soudu vypověděl, že je přísný otec, přesto dcera mohla jít kdykoliv za svou matkou a svěřit se jí, což například v případě špatného výsledku ve škole dělala. Nakonec dívka vše vypověděla nejen matce, otci, psycholožce, ale i erudované policejní specialistce. Z její výpovědi vyplynulo, že musela trpět orální praktiky od obžalovaného a sledovat pornografické materiály. Psycholožce i policistce uvedla, že obžalovaný ji dole „ochutnával" „Celý případ je založen převážně na výpovědi poškozené a jejím a mým znaleckým posudkům," bránil se již dříve Jakub P. ve svém dopise, který zaslal redaktorce Deníku. Také u soudu neustále popíral svou vinu. Na dotaz senátu, zda se před dětmi obnažoval, o čemž svědčí i fotografie řekl, že to byla z jeho strany jen blbost. „Obvinění, že jsem se před poškozenou opakovaně obnažoval – to bylo jen dvakrát, z toho poprvé, kdy mi dívenka sama stáhla tepláky," uváděl k tomu obžalovaný. Ta samá slova používala při výpovědi před senátem krajského soudu i přítelkyně obviněného a mladá žena, která děti hlídala. „Samozřejmě, že věřím obžalovanému," byla její slova. Celou svou výpovědí u soudu podporovala Jakuba stejnými slovy, jakými se sám hájil. „Je to blbost," tvrdila. Podle ní si malá dívenka vše vymyslela a donutila ji k tomu její rodina. Kateřina nejen že Jakubovi nadále věří, podporuje jej, ale plánuje si s ním i společnou budoucnost a děti. I v případě odsouzení, chce na svého milého počkat. „Uvidíme, jak vše dopadne," uvedla na závěr.