„Na Městskou policii Zlín se obrátil chovatel kocoura plemene britská krátkosrstá kočka, který požadoval asistenci strážníků v místě bydliště, kde došlo k jeho poranění. Na místo proto zamířila hlídka Útvaru kynologické služby MP Zlín," popsal začátek příběhu Pavel Janík, zástupce ředitele zlínských strážníků.

Po příjezdu se strážníci zkontaktovali s 51letým chovatelem kocoura. Ten uvedl, že se dohodnul s majitelkou kočky stejného plemene na jejím nakrytí. Za tímto účelem mu dovezla kočku do místa bydliště, kde ji ponechala v jeho péči (a také v péči kocoura).

Jenže před samotným aktem k sobě zvířata pocítila tak silnou antipatii, že svěřená samice nejenže nepřipustila, aby ke krytí došlo, ale začala poškozovat zařízení bytu.

Když se ji chovatel pokusil odchytit, došlo k jeho poranění na rukou, načež se vystresovaná a zároveň zuřící kočka schovala za nábytkovou stěnou v obývacím pokoji. Po vyhodnocení situace strážníci usoudili, že odchyt kočky a její násilné vytažení z úkrytu by patrně napáchalo více škody než užitku.

Dohodli se proto, že zvíře ponechají v bezpečí její aktuální skrýše a chovatel ráno zkontaktuje majitelku, která by měla být úspěšnější.