Radnice ho kritizovala za údajné nedostatky v hospodaření. „Odvolán jsem byl bez důvodu. Starostka řekla nějaké důvody až následně na dotazy novinářů a právě to mě poškodilo," nechal se slyšet Jiří Králík. Daniela Hebnarová tehdy zmínila jeho špatné manažerské schopnosti a nekomunikativnost.

„Já jsem se přitom po celé tři roky snažil dostat na radu města a vystoupit tam, nebylo mi to umožněno," uvedl Jiří Králík. Důvody odvolání, které bývalá kroměřížská starostka uvedla, se podle Jiřího Králíka nezakládaly na faktech.

„Ztratil jsem zaměstnání, navíc mě pomluvili. Snížilo to mé možnosti při hledání dalšího uplatnění. Pokud se někdo nedokáže omluvit za nepravdy, to poškození pak má i nějakou finanční hodnotu," doplnil Králík, který je nyní živnostníkem.

Omluvu žádal dopisem po bývalé starostce už předloni, ta ale odmítla. Podobně se zachoval i nový kroměřížský starosta. Ten podle Králíkových slov nereagoval na první výzvu k omluvě, ale až na tu druhou zaslanou právníkem. Podle současného kroměřížského starosty nebyla Králíkovi způsobena žádná újma.

„Proto si myslíme, že zde nejsou dány důvody k uveřejnění omluvy. V tomto smyslu jsme jako město reagovali a byl zaslán dopis právnímu zástupci pana Králíka," uvedl Jaroslav Němec (ANO).

Králík po odvolání zůstal řadovým pracovníkem kulturního domu.

Daniela Hebnarová, která se po předloňských volbách vrátila na post ředitelky Domu kultury, mu však dala výpověď s platností ke konci loňského listopadu. Králík uvedl, že se kvůli vyjádřením bývalé starostky v tisku nemůže ucházet ve výběrových řízeních o manažerské funkce, které zastával od roku 1991. Jiří Králík měl podobné problémy už v Uherském Hradišti, kdy ho z postu ředitele Letní filmové školy odvolala Asociace českých filmových klubů kvůli milionovým dluhům.