A také porážku hokejistů Zlína, kteří vůbec poprvé v sezoně nechali vyniknout fenomén dnešní hokejové doby. Jágr v Baťově městě uspěl vůbec poprvé v kariéře.

PSG ZLÍN – KLADNO 2:5 (2:3, 0:1, 0:1)

Ani dnešní velkolepý silvestrovský ohňostroj na noční obloze nepřekoná jeho zář na zlínském ledě. A že to byl pořádný rachot od samého začátku. Již ve 23. vteřině umožnil Tlustému hodit první gólovou petardu. V 5. minutě tentokrát nabil Macholdovi na modrou a Sedláček prostě neměl nárok. V 7. minutě jej potřetí z dorážky překonal Hlaváč, předchozí střela, jak jinak, nesla podpis Jágra. „Chtěli jsme si vzít příklad ze Zlína, který venku hraje s perfektní obranou. Uklidnily nás první dva góly a drželi jsme si soupeře na odstup," mnul si ruce asistent trenéra Jiří Kopecký.

„Kladno bylo ve všech směrech lepší. Po posledních dobrých výkonech to byl náš nejhorší zápas sezony," nebral si servítky zlínský stratég Rostislav Vlach.

Jágr totiž dostal pro svá kouzla příliš mnoho prostoru a v 7. minutě měl tři asistence. „To se mi stalo v kariéře jen zřídka. Ale celkově jsem jich zažil i sedm. Dnes jsem se ale musel šetřit. Nemohl jsem hrát naplno, hrál jsem, co jsem potřeboval," přiznal sám Jaromír Jágr. Zlín rozhodně nebyl v pohodě, jako by berani naráz spořádali zásilku cukroví. „Byla to otázka přístupu. Někteří si mysleli, jak lehce nebude zápas probíhat, když soupeři chyběli tři klíčoví hráči. V hlavách bylo zřejmě i lehké podcenění," připustil Vlach.

Přitom vše nebylo i přes špatný úvod ztraceno. V 5. minutě nestačil kladenský gólman Cigánek na volej Balaštíka, jenž snížil na 1:2. O pět minut později se připomněl i obrozený Pavel Kubiš – 2:3.

Kdekdo si v tu chvíli ve svých představách maloval parádní obrat, ale nebyl by to Jaromír Jágr, který načal akci pro Kuchejdu, který razantně zchladil zlínskou euforii – 2:4. „Pak už nebyla síla na zvrat," věděl Vlach.

Utkání navíc nedohrál útočník Veselý, který po dvou desetiminutových trestech za zákrok do hlavy a krku a nesportovní chování musel předčasně pod sprchy. Tam předčasně odešel i útočník Honejsek. „Měl nějaký zdravotní problém," nechtěl upřesnit stav jednoho ze svých klíčových borců, kteří ale neměli včera svůj den.

Ve 43. minutě navíc přidal z dorážky pátý gól a svůj druhý v zápase Tlustý. „Všechny puky se k nám na rozdíl od předchozích dvou vzájemných zápasů odrážely a zaslouženě jsme vyhráli," liboval si Kopecký.

Berani sice stále postrádali tři mladé beky Matějíčka, Horáka a Urbance, ovšem Kladno se muselo obejít bez tří klíčových centrů Plekance, Patery a Dragouna. „Všech našich zbylých osm útočníků ale příkladně bojovalo," všiml si Kopecký.

A také o to více vynikla genialita čísla 68.

Branky a nahrávky: 5. Balaštík (Kubiš, Linhart), 10. Kubiš (Balaštík, Valenta) – 1. Tlustý (Jágr), 5. Macholda (Jágr), 7. Hlaváč (Jágr), 26. Kuchejda (David Růžička, Jágr), 44. Tlustý (David Růžička). Rozhodčí: Homola, Polák – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 6:5, navíc Veselý 10 min. a do konce utkání – M. Látal 10 min. Bez využití. Diváci: 7000 (vyprodáno).

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Kotvan, Tesařík, Valenta, Řezníček, Šenkeřík – Balaštík, Leška, Kubiš – Okál, Čajánek, Veselý – Honejsek, Holík, F. Čech – Šlahař, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira. Kladno: Cikánek – Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera, Drtil – Jágr, Hlaváč, Tlustý – Kuchejda, Melka, Dalecký – Eberle, Kuchler, M. Látal – Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

DALŠÍ VÝSLEDKY – 35. kolo: Slavia Praha – Sparta Praha 4:3 po sam. náj., Karlovy Vary – Brno 7:0, Třinec – České Budějovice 6:3, Litvínov – Liberec 5:2, Plzeň – Chomutov 6:2.

1. Plzeň 35 17 9 3 6 120:80 72
2. Zlín 35 17 4 3 11 101:91 62
3. Třinec 35 17 4 1 13 132:102 60
4. Kladno 35 18 0 4 13 111:98 58
5. Slavia Praha 33 14 6 2 11 90:74 56
6. Litvínov 35 15 4 3 13 104:101 56
7. Brno 33 15 2 5 11 104:98 54
8. Č. Budějovice 34 13 3 3 15 91:108 48