Tentokrát jsme zpovídali Janu Kubíčkovou z Blatce na Olomoucku.

Proč jste se do soutěže přihlásila a co si od programu slibujete co se týče vaší fyzické kondice?
Do soutěže jsem se přihlásila kvůli nadváze a špatné fyzické kondici. Necítila jsem se dobře, nemohla jsem se na sebe podívat do zrcadla. Bylo zapotřebí s tím něco udělat. Díky příteli se mi dostala do rukou nabídka soutěže Hubneme s Deníkem aneb zpět do formy. Rozhodli jsme se spolu, že to zkusíme, a ono to vyšlo! Vybrali nás oba. Od programu si slibuji přesný návod, jak se správně stravovat, a jak se hýbat. Vím, že vše záleží jen na mně.

Jak na vás působí lektoři, prostředí centra? Jaký je pro vás osobní trénink s Petrem?
Prostředí fitness centra je poněkud neobvyklé, protože tam nejsou klasické posilovací stroje, ale různé cvičební pomůcky. Prostory fitka jsou sice malé, ale pořádně se tam řádí. Možností pohybových aktivit je požehnaně, každý si vybere, co ho baví. Zásluhu na návštěvnosti fitcentra mají lektoři, kteří jsou naprosto úžasní. Vše umí správně vysvětlit, poradit, namotivovat a pořádně v člověku rozproudit krev. Na osobní tréninky s Petrem se těším jako na každé cvičení, hlavně na společné páteční cvičení a přednášky s ostatními účastníky soutěže. Ty mi budou chybět. Vždy se tam nastartuji na pokračování v boji. Petr je profík na správném místě. Je vidět, že ví co dělá, má můj obdiv. Je trpělivý a pečlivý. Dokáže přesvědčit mučícího klienta o tom, že zvládne víc, než si myslí. Slova „už nemůžu" nezná. Nechybí mu ani smysl pro humor.

Co na vaše snažení říká rodina a kamarádi, dělají si z vás legraci nebo vás podporují?
Rodina, kamarádi a známí si ze mě legraci nedělají. Hlavně rodina ne. Někteří se dokonce zajímají o různé informace o zdravém životním stylu, aby na sobě také mohli něco změnit. Můj přítel je v soutěži se mnou, takže se podporujeme navzájem. Bydlím v malé vesničce u Olomouce, takže o tom, že hubnu s Deníkem ví hodně lidí, kteří mě znají. Jestli má ze mě někdo srandu nebo mi nevěří, tak ať. Sama nejlíp vím, co dělám.

Máte za sebou TRX, břišní pekáč, intervalový trénink a další chuťovky. Jak si zatím užíváte cvičení?
Cvičení si užívám na maximum a hodlám v tom pokračovat i po skončení programu, takže mě v centru budou vídat i nadále. Dříve jsem hodně sportovala a vyzkoušela různé sportovní aktivity. Jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet i další pro mě nové cvičení ve fitku jako je TRX, slimbox a tak dál. Zatím nemám nejoblíbenější aktivitu. Baví mě od všeho něco. Cítím se čím dál líp a více vydržím.

Důležitou součástí soutěže je změna jídelníčku. Jak se vám zatím daří a jaké dobroty si v kuchyni připravujete?
S jídelníčkem je to už horší. Toho jsem se nejvíce bála. Jíst co tři hodiny, vědět co jíst, uvařit, přichystat, nakoupit ingredience. Je to náročné na čas i psychiku, zvlášť, když jsem předtím nevařila. Učím se vařit a rovnou zdravě a dietně. Vařím pro přítele i mámu. V jídelníčku jsem udělala velké pokroky hlavně díky výživové poradkyni Kateřině Gálové. Té musím poděkovat za veškeré rady a trpělivost. Katka je zkušená, příjemná poradkyně a lektorka.

Co je pro vás na soutěži, změně životního stylu, nejtěžší? Myslíte, že se vám zaběhnutý systém podaří udržet?
Na změně životního stylu je nejtěžší dodržování jídelníčku a pohybového režimu. Vše je náročné na čas, ale já věřím jak se mi to vše zaryje pod kůži, tak už nevyleze a budu vše zvládat automaticky. Po ukončení programu chci nadále dodržovat zásady a dále hubnout až do vysněné postavy a pak si váhu udržovat a nadále sportovat. Pohyb mi nebyl nikdy cizí. Po každém cvičení se cítím jako vyměněná, jsem plná energie, dobré nálady a mám ze sebe radost. Pohyb mi dělá dobře na duši. Sport bych doporučila každému. Je to nejúžasnější lék na deprese a relax pro celé tělo!

Kamil Polko