„Hlášení jsme obdrželi v před půl desátou dopoledne. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže s jedním zásahovým vozem,“ upřesnil mluvčí krajských záchranářů Ivo Mitáček.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že důchodce je skutečně uvězněn ve sklápěcí posteli.

„Staršího cizince našla doma jeho žena, která se vrátila do bytu. Manžela nalezla v uzavřené sklápěcí posteli, ze které mu ven trčela jen ruka,“ vylíčil okolnosti kuriozního případu mluvčí.

Nešťastnému seniorovi ale jistě do smíchu nebylo. Manželce totiž sdělil, že v této poloze leží už od čtyř hodin ráno, kdy se s ním postel zavřela.

„Žena ho sama nedokázala vyprostit, a proto o pomoc požádala hasiče. Na místě byli za tři minuty po výjezdu ze stanice, z kryté a skládací postele opravdu trčela jen ruka a bylo nutné rychle jednat,“ poznamenal Mitáček.

Postel podle něj nešla sklopit běžným způsobem, a tak hasiči nejdříve vytáhli matraci. „Tím se uvolnil další prostor kolem mužova těla a následně byla konstrukce postele sklopena,“ dodal mluvčí hasičů.

Záchranáři také důchodci poskytli první předlékařská pomoc. „Další ošetření lékařem odmítl. Vážnější zranění neutrpěl, byl pouze otřesen mnohahodinovou nemožností pohybu,“ uzavřel líčení neobvyklého výjezdu se šťastným koncem Mitáček.