Podle mluvčího krajských hasičů Romana Žemličky však výsledkem silných poryvů větru byly jen materiální škody.

„Dramatická byla ze začátku situace v Zahnašovicích, kde strom spadl na osobní automobil, v němž jela maminka s dítětem. Naštěstí nedošlo k jejich zranění,“ uvedl Žemlička.

Nejvíce bylo výjezdů bylo na Kroměřížsku, konkrétně čtrnáct.

„Pět výjezdů bylo k poškozeným střechám, sedm výjezdů k odstranění spadlých stromů a ve dvou případech k odstranění bláta ze silnice a čerpání vody z rodinného domu,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

"Řádění" bouřky ve Zlínském kraji. Ilustrační foto
Bouřka ve Zlínském kraji trhala střechy a lámala stromy

Co se zmíněných poškozených střech týče, hasiči zasahovali například v Kroměříži na budově gymnázia, kde střešní šablony vlivem silného větru padaly na zem a na automobily.

„K viditelnému poškození automobilů nedošlo,“ poznamenal Žemlička.

Posunutá konstrukce střechy

V Žopech vítr posunul a poškodil konstrukci střechy rodinného domu. Ve Zborovicích na bytovém domě byla poškozena izolační fólie na střeše a komín.

V Holešově vítr poničil plechovou krytinu na budově čokoládovny.

„Zde hrozil pád na hlavní silnici. Na místě zasahovala výšková technika a lezecká skupina. V průmyslové zóně Holešov došlo k poškození izolační krytiny na budově ubytovny,“ doplnil Žemlička.

V ostatních okresech kraje bylo výjezdů podstatně méně: na Zlínsku vyjížděli hasiči třikrát k popadaným stromů a v jednom případě k poškozenému semaforu. V okrese Uherské Hradiště vyjeli třikrát k odstranění stromů a jednou k čerpání vody z podjezdu.

Na Valašsku měli hasiči jeden výjezd k odstranění spadlého stromu přes komunikaci.