Tým kouče Rostislava Vlacha tak zbořil další zlínský mýtus a po sedmi letech vyhrál sérii play off. Nyní je od soboty čeká ve čtvrtfinále Plzeň a další výzva – prorazit semifinálové brány.

PSG ZLÍN – OCELÁŘI TŘINEC 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Konečný stav série: 3:2

Mexické vlny obíhaly Zimní stadion Luďka Čajky a napěchovaný stadion bouřlivě oslavoval. „Vysoký jalovec,“ zpívali zlínští fanoušci. „Na sérii s Plzní se těšíme. Máme jim co vracet, když nás čtyřikrát v sezoně porazili,“ vybavil si asistent trenéra Josef Turek.

Obrovskou úlevu také dokreslovala nálada zlínského kouče Rostislava Vlacha. Jindy klidný muž dal najevo své emoce, zatnul pěsti a jeho tvář rozzářil spokojený úsměv.

Berani opět podali kompaktní týmový výkon plný pohybu, důrazu podpořený odhodláním. „Do zápasu jsme šli s tím, že na ledě necháme všechno,“ podotkl Turek.

Ale z celého týmu včera jasně vyčnívalo spojení útočného dua Veselý – Melenovský. Jako by dlouho ukrytá zbraň spustila palbu a vystřílela třemi přesilovkovými trefami beranům čtvrtfinále play off. Zrovna v disciplíně, ve které se berani celou sezonu soužili, zabrali v pravý čas.

„Ze zbytečných faulů pramenil jejich tlak. Byli jsme hodně vylučovaní. Daří se jim na nás, dneska to potvrdili,“ smutnil Jakub Orsava.

Berani do zápasu vtrhli jako urvaní z řetězu. A již v desáté minutě poprvé přesně zacílil Veselý. Také úvod druhé části byl snový, když Melenovský usměrnil odražený kotouč do sítě. A když ve 34. minutě Zíb srazil za Hamerlíkova záda Melenovského příhru, Třinec si nevěděl co počít. O tři minuty sice snížil Orsavou z trestného střílení, když poslal kotouč třinecký štírek pod rukou brankáře Sedláčka.

„Měl jsem štěstí, že to propadlo,“ uznal Jakub Orsava.

Jenže v čase 41:06 upláchl v oslabení Veselý a střelou mezi betony potvrdil zlínskou nadvládu.

„Udělili jsme hrubé chyby, které soupeř trestal. Soupeř pořád vyhrál zaslouženě,“ uznal Jan Tlačil, který se však nechtěl více vyjadřovat ke své nejbližší budoucnosti u týmu Ocelářů.

„To je otázka pro vedení. Ptejte se mě na hokejové věci,“ odsekl zjevně zklamaný trenér.

Navíc berani ubránili dvě dvojnásobné přesilovky, především v první za bezbrankového stavu v první části si soupeři nic nedovolili. „Byl to nejlepší výkon v play off. Hráli jsme na tři pětky, osvědčilo se to už v základní části. Nejvíc bodů jsme totiž uhráli, když jsme sestavu stáhli na nejlepší hráče a i dnes se nám to vyplatilo,“ mnul si ruce Turek.

Až dvě minuty před koncem Oceláři snížili druhou trefou Hamplem, který od kruhu propálil Sedláčka. Ale to zlínské oslavy rozhodně nemohlo pokazit. „Celá série byla obrovsky vyrovnaná. Dnes jsme ale měli více ze hry a zaslouženě postoupili,“ zářil štěstím Turek.

„Ve středu budou mít hráči regeneraci a ve čtvrtek trénink a posilovnu. Ještě se ale rozhodneme, zda pojedeme až v sobotu v den utkání, nebo dřív. Po fyzické stránce jsou kluci připravení,“ podotkl zlínský asistent trenéra.

Branky a nahrávky: 10. Veselý (Melenovský), 22. Melenovský (Galvas, Čajánek), 35. Melenovský (Čajánek), 42. Veselý – 37. Orsava z trestného střílení, 58. Hampl (Zíb). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6322.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, Veselý – Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek. Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný – Kůrka, Bonk, Varaďa – D. Květoň, Peterek, Adamský – Hrňa, Polanský, M. Hořava – Orsava, Ostřížek, Hampl. Trenéři: Tlačil a Janků.

Čtvrtfinálové dvojice: Pardubice – Vítkovice, Liberec – Č. Budějovice, Plzeň – Zlín, Sparta – Kometa.

Melenovský: Lezl jsem za manželkou

V obrovské euforii vyskočil na plexisklo, div jej nepřelezl. Útočník Marek Melenovský se posunul ze čtvrté „udržovací“ formace na centra třetí pětky a dvěma trefami a asistencí se podílel na parádním představení, které berany poslalo do čtvrtfinále play off proti Plzni a Třinec do cestovních kanceláří vybírat dovolenou.

„Troufáme si na ně, jsme rozjetí. Když takhle přistoupíme i v dalších zápasech, můžeme dojít hodně daleko,“ věří si včerejší hrdina Marek Melenovský. „Bylo vidět, že jsme více chtěli a za postupem šli. Celý zápas se nám povedl. Chceme lidem poděkovat, protože byli pro nás dalším hráčem na ledě,“ vzkázal příznivcům.

Proč jste lezl na plexisklo?

Seděla tam manželka. Vzpomněl jsem si, jak jsme hráli s Karlovými Vary proti Litvínovu v roce 2008, kdy jsem takhle také oslavoval gól, a tehdy jsme taky došli až do finále.

Bylo ale vidět, že hra na tři formace byla pro vás velký zápřah.

Osobně mi takový zápřah nevadí. Jsem za něj rád. Když jste v zápasovém tempu, je to jen dobře.

Do každé třetiny jste vletěli jako uragán. Byl to záměr?

Určitě. Bylo vidět, že máme větší chuť. Víc jsme chtěli, což rozhodlo. Věřili jsme si, byli jsme namotivovaní, ale nikoliv přemotivovaní.

Jak to oslavíte?

Nějaké pivko si dám. Zase to není tak hrozné. Ale určitě to nebudu přehánět.

Využili jste tři přesilovky, ve kterých jste se trápili. Kde se to ve vás vzalo?

Když bylo nejvíc potřeba, tak jsme zabrali a využili toho. Třinec působil zakřiknutě, jako v prvním zápase. Ale nebylo to jimi, ale naší hrou a odhodláním.