PLZEŇ – PSG ZLÍN 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Stav série: 1:0

„Myslím si, že prohrál lepší tým. Na druhou stranu se bohužel hraje na góly a těch jsme dali méně,“ litoval hlavní kouč Zlína Rostislav Vlach.

Přes aktivní hru a pokus o častou střelbu v úvodu šance na obou stranách chyběly a Plzeň se bez potíží ubránila i při trestu Kaberleho. Až v sedmé minutě se dostal domácí Dvořák přihrávku před Jakuba Sedláčka, ale zblízka bekhendem stačil zakončit jeho do zlínského gólmana. Vzápětí zpoza obránce vystřelil nebezpečně i Kratěna.

Zlín, který už má za sebou v play off úspěšné předkolo proti mistrovskému Třinci, zahrozil ve 14. minutě Veselý, který se dostal před plzeňskou branku, ale na Svobodu nevyzrál. Vedení se tak dočkala přesně po 16. minutách hry Plzeň, která zužitkovala po 28 vteřinách hned svou první přesilovku v utkání. Z pravého kruhu se trefil přesně Kratěna.

V úvodu druhé části vyřešil zlínský Holík přečíslení dvou na jednoho s Leškou sám, plzeňský brankář však prostor u pravé tyčky vykryl. Jakub Sedláček si na druhé straně poradil s ránou Andrašovského. Při Dudově vyloučení málem zvýšil v oslabení po Kratěnově přihrávce Vostřák, jemuž zabránil v zakončení Galvas a byl potrestán hned za dva fauly.

Během hry čtyř proti čtyřem byla hra pro problémy s časomírou přibližně na pět minut přerušena. Zlín se následně ubránil v oslabení, v 31. minutě se dostal před Svobodu Důras a vyrovnal. Plzeň na konci druhé části nevyužila dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky, na přelomu druhé a třetí části se pak sama ubránila v oslabení. „Nám se nedařila kombinace, ani přesilovky, byli jsme málo důrazní,“ všiml si asistent plzeňského trenéra Michal Straka.

V úvodu třetí třetiny se snažil, překonal ležícího Jakuba Sedláčka zpoza branky Dvořák a ve 45. minutě měli hosté štěstí, že při přesilovce Indiánů neskočila v jejich brance nebezpečná Pletkova teč. Na druhé straně minul branku po Čechově akci Roman Vlach.

Plzeň opět rozjásala zaplněnou ČEZ Arénu v 51. minutě, kdy se prosadil po Jeřábkově střele z dorážky opět Kratěna. Zlín ale odpověděl hned za 35 vteřin, když Leška nabil na levý kruh Holíkovi, jenž trefil přesně levý horní roh Svobodovy branky. „Dneska prohrál lepší tým, my jsme nepředvedli dobrý výkon. Věděli jsme, že Zlín je velice dobře organizované mužstvo a Petr Leška si sjíždí za bránu, ale nepohlídali jsme si jej,“ uznal Straka.

Domácí se ale tlačili za výhrou, měli převahu a stihli rozhodnout ještě v základní hrací době, když po kombinaci Straky a Kratěny zakončoval do odkryté branky Duda. „Při rozhodujícím gólu chytal brankář (Sedláček) kotouč, který trošku odskočil našemu obránci (Linhartovi). Bohužel se k tomu nedostal a možná, že tam byla chyba i ostatních hráčů, kteří nepokryli Kratěnu a Dudu. Také to možná byla trochu i nekoncentrace. Někteří hráči se viděli už v prodloužení a toho vyplynula ta chyba,“ myslí si Vlach.

„I přes výhru víme, že tento výkon by v příštích zápasech asi nestačil. Není samozřejmě ideální, když mančaft čtrnáct dní nehraje, ale na to se nechci vymlouvat,“ tvrdí Straka.

Branky a nahrávky: 16. Kratěna (Martin Straka, Havlíček), 51. Kratěna (J. Jeřábek, Martin Straka), 60. Duda (Kratěna, Martin Straka) – 31. Důras (Galvas), 52. Holík (Leška). Rozhodčí: Pešina, Hrubý – Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 8213.

Plzeň: A. Svoboda – Vykoukal, J. Jeřábek, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Frolo, Dan Růžička – Kratěna, Martin Straka, Havlíček – Duda, Jan Kovář, Pletka – Michal Dvořák, P. Sedláček, Andrašovský – Vostřák, Pitule, Johnson – od 55. navíc Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

PSG Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček – Holík, Leška, Köhler – Veselý, Čajánek, Honejsek – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Důras, Roman Vlach, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.