Kluci a holky se mohli i se svými rodiči těšit z obzvlášť bohatého a pestrého programu, který měli pod palcem klauni Bonifác alias velehradský starosta Aleš Mergental a Servác Lukáš Valer, v roli Zvonečka jim sekundovali Saša Chytková s Večerníčkem Janem Skryjou. A tancovalo i soutěžilo se o sto šest. Zkrátka, jen málokterá pohádková postavička poseděla a moc času na to neměli ani rodiče, kteří si své ratolesti fotografovali nebo se s nimi při hrátkách na parketu vraceli do svých dětských let.

„Naše poděkování patří velehradské mateřince, jejíž žáčci vytvořili pro karneval velké leporelo, které zdobí dolní část pódia. Každé dítě do něj namalovalo toho svého oblíbeného hrdinu," informovala Saša Chytková. O výzdobu sálu se postarali studenti Stojanova gymnázia. Každé z dětí si z karnevalu odnášelo domů nějakou cenu z tomboly, diplom a na krku místo medaile na šňůrce zavěšenou tužku, jako symbol klíče do pohádky. Tužkou si mohli kluci a holky už ve Slovanském sále napsat úryvek pohádky nebo si s ní nějakou postavičku namalovat.

„Na Zvonečkový karneval mě už pošesté přilákalo neuvěřitelné nadšení jeho pořadatelů. Oni do něj dávají kus sebe sama, kus svého srdce. Letos jsem přijela jen s dcerami, manžel, ač tu také několikrát byl, se věnuje jinému programu," svěřila se Romana Zámečníková z Buchlovic.