Tomáš Dvořák zaujal tříčlennou porotu ještě předtím, než začal soutěžit. Do brněnského Mahenova divadla totiž dorazil na kole. „Jsem dobře nachystaný i energií nabitý. Ale i maličko nervózní, což je přirozené," svěřoval se ještě před soutěží.

Když však začal zpívat slovenskou píseň Voda, čo ma drží nad vodou od skupiny Elán, přece jen se mu sevřelo hrdlo. A v polovině první sloky se zastavil.

„Pardon, to je strašná tréma," omlouval se. „Bojujte, nebojte," povzbuzovala odvážného hocha členka poroty Lucie Bílá.

Mladík ze Stříbrnic zlatou slavici poslechl a dál výrazně falešným zpěvem bavil publikum. Za svůj výkon sklidil bouřlivé ovace. Ve stoje tleskala Lucie Bílá a další z porotců Martin Dejdar.

Zdroj: Youtube

„To prostě není možné. Kdyby se to někdo učil, tak to v životě nedá," smála se zpěvačka. „Takovou bytost nepotkáš jen tak," vysvětlovala Bílá dalšímu hodnotiteli Jaro Slávikovi, proč pustila Dvořáka do dalšího kola.

Slávik se na výkon devatenáctiletého brigádníka netvářil příliš nadšeně. „I kdybyste vyhrál čtyři etapy Tour de France, ani to vás neomlouvá. Netrefil jste se do jediné noty," začal své hodnocení.

„Děláte tu scénický tanec v maturitním obleku. Jste jednoznačně nejhorší člověk, který tu kdy byl v dějinách soutěže Česko Slovensko má talent. Nikdo vás už nikdy nepřekoná. Opravdu ne," prohlásil Slávik a za své ostré hodnocení se dočkal bučení publika. „Ale máte zvláštní šarm, který by mohl zapůsobit i na větší scéně. I proto vám dávám své ano," dodal slovenský porotce, který označil Dvořáka za ufona. (per)