Dvouhodinový hudební maraton. Tak by se třemi slovy dal shrnout úterní koncert Lucie Bílé ve zlínském Velkém kině. Tam totiž zakončila své podzimní turné s názvem Bang Bang Tour 2009.

Po dvou letech se několikanásobná Zlatá slavice vydala na šňůru, která čítala sedm zastávek.

Zpěvačka spojila příjemné s užitečným a kromě propagace svého nového alba, které by se k posluchačům mělo dostat během měsíce, seznámila své fanoušky s Nadací policistů a hasičů. Jejím cílem je, mimo jiné, podpora pozůstalých po padlých hrdinech v těchto náročných zaměstnáních.

Sál Velkého kina praskal ve švech a v hledišti bylo možné najít všechny věkové kategorie. Produkce začala krátkými spoty promítanými na plátno. Minidokumenty seznámily návštěvníky koncertu s ženou, která přišla o svého manžela - policistu při přestřelce a druhou, matkou dvou dětí, jíž zemřel muž při likvidaci velkého požáru.

Těžko říci, zda pilotní skladba z alba, která nese stejný název Bang bang, vznikala v návaznosti na toto turné a hlavní myšlenku šňůry. Po nostalgickém úvodním songu začal už zmiňovaný hudební maraton.

Jedna píseň střídala druhou a Bílá vrátila své publikum o patnáct let zpět. Zazněly takové skladby, jakými jsou Amor magor, Jinak to nebude nebo Láska je láska.

Stále jsem si říkala, že mi na vystoupení něco nesedí. Bílá, tak známá svými vtipnými bonmoty, „jen“ zpívala. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo nervózně poposedával a čekal víc.

Po pětačtyřiceti minutách to přišlo. „Víte, viděla jsem koncert Madonny. Pravda – měla na něm víc lidí… Položila se na zem a vychutnávala si skandování publika,“ řekla k davu se šibalským úsměvem.

V momentě, kdy dolehla na podlahu jeviště Velkého kina, dav začal řvát.

Myslím si, že na své si přišel každý. Zpěvačka v doprovodu kapely Petra Maláska nabídla staré písně, které společně „oblékli“ do nových aranžmá i úplné novinky z připravované desky.

Lidé aplaudovali. Několikaminutové standing ovations nedovolily Bílé opustit jeviště. Zazněla Ave Maria. Při této notoricky známé skladbě se zpěvačka ztratila v textu.

„Jestli to vykecáte, tak si vás najdu,“ vyhrožovala s úsměvem. Posluchači pak dostali ještě Summer time a Ty jsi můj pán.

Lucie Bílá patří už léta na špičku české hudební scény. A teď znovu připomněla, že tam patří právem. „Byli jste úžasní.“ Těmito slovy zakončila svoje turné.