Tahákem pro jeho příznivce byl již dvacátý ročník vánočního premiérového pořadu, který letos nesl název Ó vy přeradostné Vánoce. O sváteční kulturu v obou vánočních koncertech, z nichž ten první začal v sedmnáct a druhý v devatenáct hodin, se postarali koledami a vánočními písněmi členové mužského sboru Folklorního studia (FS) Buchlovice a jeho hosté – mužský sbor Old Stars Hradišťanu a ženský sbor Tetičky z Kunovic. Krev v žilách návštěvníků koncertu rozproudila mladá cimbálová muzika Slunovrat z buchlovického Folklorního studia, Sdružení rodičů a dětí Adamus s vedoucím Pavlem Frantou, ale i houslista a vedoucí buchlovického FS Pavel Dvořan s dudákem Jarkem Zámečníkem.

„Vánoce si bez tradičního populárního koncertu na zámku nedokážeme představit. Jím je každoročně odstartováno koledování po kostelech, které se koná na Hod boží vánoční,“ uvedl dramaturg pořadu Jiří Raštica. Jedním dechem dodal, že Folklorní studio Buchlovice si v příštím roce připomene dvacet let od svého založení.

Návštěvníky koncertu dokázalo oslovit nejen zpěvem a hudbou, ale i besedou u bohatě prostřeného stolu, na němž nechybělo cukroví, vánočky, houbový kuba a víno.

„O prvním svátku vánočním se naše cimbálová muzika Rubáš spolu s mužským a dívčím sborem prezentovala pořadem Aj co to hlásajú v jalubském, spytihněvském a buchlovickém kostele,“ řekl Pavel Dvořan. Dodal, že výtěžek z vánočních koncertů na zámku poputuje do Sdružení rodičů a přátel ZŠ Buchlovice.