Jaké je hodnocení prvního čtvrtletí na Slovácku?

Co se týče hodnocení, tak jsem spokojený. Slovácko i jeho zázemí je na velmi dobré úrovni. Příprava, včetně dvou soustředění na ligu a dvou dalekých výprav do Maďarska a Rakouska, byla taky kvalitní. Ty výsledky v přípravě byly dobré a je teď jen škoda, že se nám to nedaří převést do soutěžních utkání.

V Uherském Hradišti jste sám?

Prozatím ano. Přítelkyně tady za mnou byla jen na týden. Ale v průběhu příštího týdne za mnou přijede a už tady se mnou zůstane bydlet.

Na Moravu jste přišel ze severních Čech. Vyměnil jste kopce za rovinu. Už jste měl možnost se více seznámit s regionem a městem?

Co se týče města, tak jsem byl hodně mile překvapen historickým centrem. Všechno na mě působí takovým útulnějším dojmem než v severních Čechách. Zatím se mi tady líbí. Jen ta horka, které tady panují… (Smích)

Léto na Slovácku je hodně kulturní. Měl jste možnost navštívit nějakou akci?

Zatím ne. Jen nějaké obědy a kafe ve městě. Zajel jsem se dvakrát podívat i do Zlína. Hradiště už mám prochozené, ale že bych navštívil nějakou akci, to ne.

Čekáte až na slavnosti vína?

(smích) No, já se ale spíš budu dívat než ochutnávat.

Tak tedy pivař, nebo vinař?

Spíše si dám pivo.

Původně jste měl přijít už v zimě, tehdy jste jako důvod setrvání ve Varnsdorfu uvedl, že jste necítil možnost probojovat se do základu. Nyní od začátku soutěže dostáváte důvěru a pravidelně nastupujete…

Já jsem se tehdy rozhodl i z toho důvodu, že v zimě už byla sezona rozehraná. Teď v létě se mi přichází úplně jinak. Začíná se od začátku, všechno od nuly. Ale že jsem se hned v prvním utkání ocitl v základu a pravidelně hraji, toho si moc vážím a důvěru se budu snažit na hřišti splácet. Přeji si, aby se nám brzy začalo jako celku dařit.

Čím to, že se mužstvu po povedené přípravě vstup do ligy herně nevydařil? Lze to přičítat ztrátě Libora Doška?

Myslím, že jak Teplice, i přes nepovedenou loňskou sezonu, tak Jablonec jsou obrovsky kvalitní mužstva s těmi nejvyššími ambicemi. Ztráta Libora nás určitě znatelně poznamenala, i když Cyra (Roman Haša) se v útoku snaží a nehraje špatně. Ale je jasné, že s Liborem by to bylo jiné.

Měl jste možnost při prvním domácím utkání postřehnout fanoušky, atmosféru? Bavíte se o tom v kabině?

Kluci říkali, že na minulé utkání se tolik lidí nesešlo, ale že kotel i fanoušci na ostatních tribunách umí vytvořit skvělou fotbalovou kulisu a jsou, jak se říká, dvanáctým hráčem týmu.

Minulé utkání poznamenalo obrovské horko. Jak se v takovém počasí hraje? Asi je hráč vděčný, když se pohybuje na straně, kde tribuny vytváří stín…

(smích) Tak stín tribun je vždy lepší než být přímo na slunci. Ale je to i o tom, aby hráč pár dnů před a v den zápasu dodržoval životosprávu, kvalitně pil a doplnil vitamíny, aby pak nedocházelo ke křečím a podobně. Horko není příjemné ani při tréninku, už na to s klukama i trochu nadáváme, protože to trvá fakt dlouho.

V sobotu Slovácko čeká Mladá Boleslav, která díky výraznému posílení určitě myslí na nejvyšší příčky. Jaké vás čeká utkání?

Boleslav neměla vstup do ligy ideální, ale minulým utkáním si spravili chuť a přijedou sem v dobrém rozpoložení a se sebevědomím uhrát tři body. Naším úkolem bude to Bolce maximálně znepříjemnit bojovností a nasazením a tři body si nechat doma. Už kvůli našim fanouškům.

Očima Svatopluka Habance: Cesta k vítězství? Nasazení, pohyb důraz, sebevědomí

Mladou Boleslav můžeme porazit, ale musíme se o to sami přičinit. Loňský zápas, který jsme vyhráli 3:1, bych ale vůbec nevzpomínal. Tehdy to byla úplně jiná Boleslav, která k nám přijela ve zcela jiném rozpoložení. Především musíme zvýšit nasazení, zlepšit pohyb, důraz a přidat sebevědomí na hřišti. Máme za sebou kvalitní přípravu, ve které jsme tyto vlastnosti ukázali. Teď je nejvyšší čas, abychom je ukázali i v lize. Chybět nám bude opět Libor Došek. Libor je velmi kvalitní hráč, který je na hřišti velice platný. Soupeř jej vždycky zdvojuje a ostatní hráči v poli pak mají více prostoru. Variantou může být opět Roman Haša, který ale, a na to nesmíme zapomenout, ještě v loňské sezoně hrával Juniorskou ligu. Roman si v útoku svou roli neplní špatně, ale musí ještě dozrát.