Toto hudební trio přilákalo do kostela svatého Františka Xaverského několik stovek návštěvníků. Na Boží hod vánoční se v uherskohradiš­ťském chrámu uskutečnil tradiční benefiční koncert.

„Prostředí kostela má při koncert úplně jiný rozměr než kulturák, kde muziky většinou hrají. Obohacuje totiž o zvláštní oduševnělou náladu a zintenzivňuje prožitek,“ uvedl v rozhovoru pro Slovácký deník primáš Stanislav Gabriel. Trojice sólistů – Tereza Habartová, Kristýna Daňhelková a Stanislav Gabriel starší – zazpívala známé koledy, ale i duchovní písně. Vystoupení cimbálové muziky pravidelně střídal velehradský sbor pod vedením Filipa Macka a mluveným slovem z evangelia navodil atmosféru křesťanských svátků David Pavlíček. Folkloristy podpořil i farář Jan Turko, který si speciálně pro tuto příležitost oblékl kroj.

„Všem, kdo jste tady, patří velký dík. Dnes se nám podařilo vybrat více než 27 tisíc korun, které použijeme na výstavbu Charitního centra svaté Ludmily na Velehradské třídě,“ uvedl ředitel charity Jiří Jakeš. O završení se postarali představitelé Uherského Hradiště. „Vloni jsme zavedli takovou tradici, že starosta bude spolu s cimbálovkou zpívat a doprovodí je na triangl. Tak v tom budeme letos pokračovat a pomohou mu i další lidé,“ usmál David Pavlíček a začal vyvolávat známé osobnosti přítomné v kostele a rozdal jim hudební nástroje.