Na stěnách historické budovy budou viset čtyři desítky obrazů, které jsou průřezem autorovy tvorby od roku 2019, kdy v Uherském Hradišti vystavoval naposledy.

„Vernisáž je pro mne vlastně takové setkání přátel. Sejdou se lidé, kteří mají rádi kumšt, lidé, kteří milují život, ale také ti, kteří prostě jenom mají chuť přijít a podívat se,“ usmívá se výtvarník s tím, že návštěvníci od jeho děl nesmí čekat prvoplánové zpodobnění skutečnosti.

Přemysl Hájek je zvyklý svými obrazy nutit člověka k zamyšlení, hledat někdy až neuvěřitelné spojnice pozemsky prožívané skutečnosti a snového světa představ, snů i tajemství. Nezaměnitelným prvkem procházejícím prakticky všemi autorovy díly je jemu vlastní humor. Místy drsný, jinde jen trochu štiplavý, vždycky však nasáklý kunderovsky nesnesitelnou lehkostí bytí.

Přemysl Hájek se kumštu věnuje čtyři desetiletí. Vystudoval obor keramiky, a to na hradišťské UMPRUMCE i v Praze. První výstavy měl v 1985/1986 ve Znojmě a v Praze. Na obou prezentoval grafiku, fotky a keramiku. Začínal s užitkovou keramikou a postupně přecházel k plastikám a obrazům.

Po revoluci vystavoval v Paříži, ale i v Rakousku či Německu. Pracoval pro významné keramiky jako byli Pravoslav Rada a Ida Vaculková. Vernisáž, na které bude k dobrému jídlu a pití vyhrávat cimbálová muzika Ohnica, se v uherskohradišťské Redutě uskuteční v pátek 21. dubna od 17.00.