Tento hudební nosič má být oslavou životního jubilea zpěvačky a poděkováním za roky společného muzikantského života s Vlastou Grycovou, píše se na přebalu CD.

V téměř dvouhodinovém pořadu, který poetickým slovem (a v některých skladbách i hrou na gajdy a zpěvem) provázel ředitel muzea Pavel Popelka, zaznělo všech čtrnáct písní z alba a několik navíc ještě jako bonus.

Zpěvačku doprovázela cimbálová muzika, která se v tomto pořadu poprvé prezentovala pod novým názvem Cimbálová muzika Vlasty Grycové (dřívější CM Husličky). K částečně rodinné muzice (kromě dcery primášky Aničky Přikrylové v ní hrají a zpívají i obě vnučky) se v některých písních připojili i hosté – cimbalisté a osobití autoři krásných aranžmá Marcela Trtková a Jiří Chovanec, mladý talentovaný zpěvák Daniel Bruštík či někdejší dlouholetý hudební kolega Grycové a primáš Olšavy Lubomír Málek. Nechyběl ani ženský sbor Netáta, další poklad ze Strání.

CD se natáčelo v novém nahrávacím studiu ZUŠ v Uherském Brodě. Jeho kmotrou se tedy stala ředitelka ZUŠ Hana Mahdalová. Nekřtilo se vínem, ale pěkně po straňansku – slivovicí.

„Tož máme u nás sice sklárny, ale štamprle jsme nevzali, mosíme pit přímo z flašky," konstatovala pobaveně Vlasta Grycová.

Krásný večer pak pokračoval v atriu muzea, kde kromě zmiňovaného CD čekalo na návštěvníky grilované maso a vínko, při kterém se ještě dlouho do noci povídalo i zpívalo.

MARKÉTA ŠVEHLÍKOVÁ